Konferencja Platformy "Zamach na edukację. Stop" zakończyła się sprzeciwem wobec likwidacji gimnazjów

· Za przedstawieniem przez stronę rządową rzetelnych analiz i konkretnych argumentów za koniecznością likwidacji gimnazjów opowiedzieli się uczestnicy wtorkowej konferencji "Zamach na edukację. Stop".
· Według zebranych gimnazja trzeba poprawiać, a nie likwidować.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konferencja Platformy "Zamach na edukację. Stop" zakończyła się sprzeciwem wobec likwidacji gimnazjów

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

20 sty 2016 18:19


W konferencji zorganizowanej w Sejmie przez posłów PO uczestniczyło blisko 300 nauczycieli-praktyków, ekspertów, samorządowców oraz zainteresowana tematem młodzież gimnazjalna i licealna. Wśród uczestników byli też inicjatorzy oddolnych akcji zbierania podpisów za utrzymaniem gimnazjów w systemie edukacji.

- Jesteśmy tu by stworzyć wspólny front walki o zachowanie ustroju szkolnego - powiedział wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baszczyński. Związek zebrał ponad 250 tys. podpisów w ramach kampanii "Razem dla gimnazjów".

- Nie słyszymy, żadnych argumentów dlaczego należy zlikwidować gimnazja, słyszymy tylko, że "gimnazja nie sprawdziły się" - powiedziała wicedyrektorka 24 Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Toruniu Renata Samorowska. Nauczyciele tej szkoły zainicjowali list do minister edukacji Anny Zalewskiej, w którym opowiadają się za utrzymaniem gimnazjów. Podpisy pod nim złożyło ponad 220 tys. osób. W akcję włączyło się blisko 1120 szkół.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.