PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Politechnika Śląska ma już ośrodek szkolenia lotniczego

  • Karolina Markowska
    KM
  • 26 cze 2019 17:15

Politechnika Śląska dołączyła do grona uczelni posiadających ośrodek szkolenia lotniczego. Uroczyste rozpoczęcie praktycznego szkolenia lotniczego w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej odbędzie się w piątek, 28 czerwca, na lotnisku w Gliwicach.

Politechnika Śląska ma już ośrodek szkolenia lotniczego
Adobe Stock
REKLAMA

Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego działający przy gliwickiej uczelni otrzymał certyfikat wydawany przez prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Potwierdza on, że ośrodek spełnia wymagania międzynarodowych i krajowych przepisów lotniczych w sprawie certyfikacji działalności w lotnictwie cywilnym i może prowadzić szkolenia lotnicze.

Ośrodek powstał w ramach Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej. To pozawydziałowa jednostka Politechniki Śląskiej, będąca wspólną inicjatywą Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, Politechniki Śląskiej oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Od 2010 roku przewodniczącym Rady Programowej Centrum jest prezes Zarządu GTL Artur Tomasik.

Do zintegrowanego szkolenia na pilota liniowego będą mogły przystąpić osoby, które wcześniej uzyskały licencję pilota turystycznego. Absolwenci będą zdawać egzamin przed przedstawicielem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Pełną licencję ATPL(A), czyli pilota liniowego, uzyskają po wylataniu 1500 godzin, przy uwzględnieniu wymaganego rodzaju nalotu.

Kształcenie kadry dla lotnictwa cywilnego to jeden z priorytetów Politechniki Śląskiej. Studenci kształcą się na specjalnościach  „nawigacja powietrzna - pilotaż” oraz mechanik lotniczy na Wydziale Transportu - studia I i II stopnia, a także na studiach II stopnia w języku angielskim na specjalnościach „aircraft propulsion systems” - Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz „aircraft design” - Wydział Mechaniczny Technologiczny, w ramach której studenci zdobywają wiedzę z zakresu budowy i projektowania statków powietrznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politechnika Śląska ma już ośrodek szkolenia lotniczego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA