PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Kogeneracja i Politechnika Wrocławska będą współpracować

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej podpisały porozumienie o współpracy. Zakłada ono m.in. organizowanie praktyk studenckich, zajęć na terenie elektrociepłowni oraz wycieczek naukowo-dydaktycznych.

  • Autor: PAP/JP
  • 10 lut 2022 17:59
Kogeneracja i Politechnika Wrocławska będą współpracować
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej podpisały porozumienie o współpracy (fot. Facebook/Politechnika Wrocławska)
REKLAMA

O podpisaniu porozumienia poinformowała w czwartek Agnieszka Dietrich z biura prasowego PGE Energia Ciepła, do której należy Kogeneracja.

"Bardzo zależy nam na tym, by młodzi ludzie - w przyszłości pracownicy branży energetycznej - już dziś mieli możliwość uczestniczenia w działaniach prowadzonych w ramach transformacji sektora wytwarzania" - podkreślił Andrzej Jedut, prezes zarządu Kogeneracji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przypomniał, że w ubiegłym roku rozpoczęła się budowa elektrociepłowni gazowo-parowej w podwrocławskich Siechnicach, która - jak zaznaczył - wpisuje się w strategię Grupy PGE zakładającej dekarbonizację obszaru ciepłownictwa. "Ta inwestycja jest bardzo dobrym przykładem projektu z ogromnym potencjałem, z którego czerpać będą mogli studenci wrocławskiej uczelni" - dodał.

W ramach porozumienia realizowane będą programy praktyk studenckich, zajęcia na terenie elektrociepłowni oraz wycieczki naukowo-dydaktyczne. Studenci będą mogli uczestniczyć w projektach prowadzonych przez spółkę, promujących ciepło sieciowe oraz zmierzających do likwidacji zjawiska smogu w mieście. Pracownicy Kogeneracji będą mieli możliwość prowadzenia wykładów i zajęć dydaktycznych na uczelni oraz realizacji programu doktoratów wdrożeniowych.

"Zwracamy szczególną uwagę na integrację z regionem, w tym z przedsiębiorstwami i instytucjami ulokowanymi oraz inwestującymi w bezpośrednim otoczeniu gospodarczym uczelni i wydziału. Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja jest jednym z naszych najbliższych partnerów gospodarczych" - powiedział prof. Piotr Szulc, dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego PWr.

Zwrócił uwagę, że już wielu absolwentów uczelni związało swoje życie zawodowe właśnie z Kogeneracją. "Od lat wspólnie pochylamy się nad problemami nowoczesnej energetyki. Jestem przekonany, że podpisanie nowej umowy wzmocni współpracę badawczo-rozwojową i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kogeneracja i Politechnika Wrocławska będą współpracować

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA