Kobiety na uczelniach technicznych: Inżynier w spódnicy to wciąż rzadkość. Ale to się może zmienić

Kobieta inżynier to wciąż rzadkość. Jednym ze sposobów przyciągnięcia ich do branży technologicznej mogą być programy stypendialne dla pań czy programy stażowe dla studentek uczelni technicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kobiety na uczelniach technicznych: Inżynier w spódnicy to wciąż rzadkość. Ale to się może zmienić

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

8 cze 2016 8:14


Udział kobiet w branżach technologicznych wciąż jest mniejszy niż ich potencjał. Ale przyszłe inżynierki dostają coraz więcej zachęt - pisze "Puls Biznesu".

Inżynier w spódnicy to wciąż rzadkość. W polskich firmach technologicznych tylko co piąty pracownik to kobieta. Ten odsetek jest jeszcze niższy na wyższych szczeblach - płeć piękna zajmuje zaledwie 5-15 proc. stanowisk merytorycznych i zarządczych.

Czytaj też: Kobiety powinny nabrać pewności siebie w tym, co robią

Odpowiedzi jak poprawić tę sytuację i zachęcić kobiety do studiów i kariery w sektorach STEM (z ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics) szukali uczestnicy "Okrągłego Stołu dla STEM", który odbył się podczas konferencji "STEM Education for Innovation".

Jak pokazują badania, jednym ze sposobów na poprawę sytuacji mogą być programy stypendialne dla pań czy programy stażowe dla studentek uczelni technicznych, będące polem współpracy między firmami, uczelniami i partnerami społecznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.