Kobiece Davos w Warszawie: Biznes potrzebuje kobiet

W 2016 r. w Warszawie odbędzie się "Kobiece Davos", czyli Światowy Szczyt Kobiet. Ma on na celu poprawę pozycji kobiet w sferze gospodarczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kobiece Davos w Warszawie: Biznes potrzebuje kobiet

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 lip 2015 13:24


Pomysłodawczyni i organizatorka szczytu Irene Natividad podkreśla znaczącą obecnie rolę kobiet w polskiej polityce, ale, jak mówi, wciąż brakuje ich w wielkim biznesie.

Polska krajem, którym rządzą kobiety

"Polska poczyniła postępy jeśli chodzi o obecność kobiet w polityce, czego wiele krajów nie było w stanie zrobić. To dla nas ważne, aby odwiedzać kraje, w których władzę sprawują kobiety (...). Macie kobietę premiera, a po wyborach najprawdopodobniej premierem w Polsce również będzie kobieta" - w ten sposób organizatorka Światowego Szczytu Kobiet argumentuje, dlaczego w przyszłym roku odbędzie się on w Warszawie.

Na szczeblu międzynarodowym kobiety są nieobecne

Szczyt ma na celu poprawę pozycji kobiet w sferze gospodarczej. "W moim kraju, w USA, tylko 22 kobiety są dyrektorami generalnymi w 500 największych firmach, to tylko 4 proc. Dlatego nikogo nie powinno zaskakiwać, że podczas spotkań biznesu na szczeblu międzynarodowym, czy chodzi o Światową Organizację Handlu, Bank Światowy, czy Światowe Forum Ekonomiczne kobiety są nieobecne. Dlatego stworzyłyśmy Światowy Szczyt Kobiet i dlatego nieoficjalnie nazywa się nas kobiecym Davos" - mówi Natividad.

17 proc. spośród uczestników tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos było kobietami (rok wcześniej - 15 proc.). Spośród głów państw na świecie 6 proc. to kobiety. W 8 proc. przypadków to kobieta stoi na czele rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.