Klasy patronackie: Volkswagen Poznań przyucza przyszłych pracowników. Uczniowie rozpoczęli naukę

• 66 uczniów rozpoczęło naukę w klasach patronackich, prowadzonych przez Volkswagen Poznań we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu.
• Z kolei 12 uczniów z Wrześni i okolic, od nowego roku szkolnego zaczęło naukę w klasie patronackiej prowadzonej we współpracy z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Klasy patronackie: Volkswagen Poznań przyucza przyszłych pracowników. Uczniowie rozpoczęli naukę

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

19 wrz 2016 19:30


Volkswagen Poznań od 2005 roku współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu a od 2016 r. z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni. W Swarzędzu firma prowadzi klasy patronackie w zawodach: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń odlewniczych oraz mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych. We Wrześni natomiast uruchomiona została klasa w zawodzie mechanik precyzyjny. To efekt obecności Volkswagena we Wrześni, gdzie powstała nowa fabryka produkująca model VW Crafter oraz rezultat współpracy z władzami samorządowymi i poddostawcami.

Czytaj też: Szkoły zawodowe: Pracodawcy nie mogą dłużej czekać

Uczniowie Volkswagen Poznań oprócz praktycznej nauki zawodu mają też rozszerzony program nauki języka niemieckiego. Kończąc szkołę mają wszystkie stosowne do kierunku nauki polskie egzaminy, ale również możliwość uzyskania niemieckiego certyfikatu AHK, który potwierdza wykształcenie i umożliwia pracę w wielu krajach Unii Europejskiej. Wszyscy absolwenci, którzy spełnili kryteria przyjęć, po zakończeniu kształcenia zasilili szeregi załogi Volkswagen Poznań. Jest to do tej pory 86 proc. absolwentów.

W nowej klasie we Wrześni uczy się obecnie 20 uczniów. Spośród nich 12 zostało pracownikami młodocianymi Volkswagen Poznań, zaś pozostałych 8 - firmy Gestamp, która jest dostawcą części do karoserii do fabryki Volkswagena w Antoninku oraz w Białężycach k. Wrześni.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.