PARTNERZY PORTALU

Kilkudziesięciu opolskich studentów medycyny dostanie stypendia

  • Autor: PAP/JP
  • 24 sty 2023 15:32

W tym roku marszałek województwa opolskiego przyznał stypendia 27 studentom medycyny, którzy po zakończeniu studiów zobowiązali się do podjęcia pracy w regionie – poinformował opolski urząd marszałkowski.

Kilkudziesięciu opolskich studentów medycyny dostanie stypendia
Siedziba rektoratu Uniwersytetu Opolskiego (fot. domena publiczna)
REKLAMA

Samorząd województwa przyznał w tym roku kolejne stypendia studentom ostatnich lat kierunków medycznych, którzy po zakończeniu studiów zobowiązali się do pracy w placówkach medycznych regionu. Większość tegorocznych stypendystów to studenci Uniwersytetu Opolskiego. Kilku z nich studiuje na kierunkach lekarskich we Wrocławiu, Katowicach i w Rzeszowie.

"Podstawowym warunkiem ubiegania się o stypendium była nauka na IV, V i VI roku oraz realizacja tej nauki zgodnie z planem studiów. Kolejnym warunkiem otrzymania stypendium było zobowiązanie się do zrealizowania stażu podyplomowego na terenie województwa opolskiego oraz podjęcie pracy w placówce medycznej w naszym regionie na czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium, a także wybór specjalizacji lekarskiej deficytowej w placówce, w której młody lekarz zechce podjąć pracę" - wyjaśniła rzecznik prasowy marszałka województwa Violetta Ruszczewska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kilkudziesięciu opolskich studentów medycyny dostanie stypendia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA