PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Kilka tysięcy miejsc i sześć nowych kierunków na Politechnice Łódzkiej

Prawie siedem tysięcy nowych studentów na 53 kierunkach planuje przyjąć w nowym roku akademickim Politechnika Łódzka. Wśród sześciu nowości w ofercie kształcenia jest m.in. automatyka i sterowanie robotów oraz planowanie przestrzenne. Rekrutacja rozpocznie się w połowie czerwca.

  • Autor: PAP/GD
  • 1 cze 2019 16:01
Kilka tysięcy miejsc i sześć nowych kierunków na Politechnice Łódzkiej
Politechnika Łódzka od nowego roku akademickiego poszerzy ofertę edukacyjną (fot. shutterstock)
REKLAMA

"Politechnika Łódzka wkrótce rozpoczyna rekrutację na studia w roku akademickim 2019/2010. Przygotowaliśmy 6880 miejsc na 53 kierunkach. Na studia stacjonarne I stopnia planujemy przyjąć 4290 osób i 1150 na studia stacjonarne drugiego stopnia. Na studia niestacjonarne limity wynoszą odpowiednio 935 - studia I stopnia i 505 - studia II stopnia" - powiedziała rzeczniczka uczelni Ewa Chojnacka.

PŁ od nowego roku akademickiego poszerzy ofertę edukacyjną o sześć nowych kierunków na studiach I i II stopnia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To m.in. automatyka i sterowanie robotów na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Absolwenci tego kierunku mają być przygotowani do pracy w zakładach przemysłowych i instytucjach wdrażających nowoczesne technologie, w których sterowanie automatyczne staje się nieodzownym elementem. Z kolei Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska uruchomi kierunek planowanie przestrzenne. Wykształci on specjalistów od opracowywania dokumentów planistycznych i analiz przestrzennych miast, gmin i regionów, które mają zwiększać ich konkurencyjność i wpływać na rozwój gospodarczy oraz społeczny.

Pozostałe nowe kierunki to: informatyka stosowana (Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej), inżynieria chemiczna i biochemiczna (Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska), sieci i instalacje w inżynierii środowiska (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska) oraz prowadzone w języku angielskim studia Energy Systems in the Built Environment (Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska).

Rekrutacja prowadzona przez PŁ na studia pierwszego stopnia w nowym roku akademickim rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 15 lipca. W lipcu odbędą się sprawdziany uzdolnień praktycznych dla osób myślących o studiach na kierunkach: wzornictwo, inżynieria wzornictwa przemysłowego oraz dla przyszłych architektów. Listy przyjętych zostaną opublikowane 25 lipca.

"Jeżeli nie wszystkie miejsca zostaną wypełnione, 1 sierpnia rozpocznie się drugi etap rekrutacji, a przyjmowanie dokumentów na niewypełnione kierunki potrwa do 13 września" - dodała Chojnacka.

Od 14 czerwca do 20 września 2019 r. będą natomiast przyjmowane dokumenty od kandydatów na studia drugiego stopnia. Ogłoszenie wyników pierwszego etapu rekrutacji nastąpi 27 września.

Na Politechnice Łódzkiej - największej technicznej uczelni w regionie - na 9 wydziałach i 53 kierunkach kształci się obecnie blisko 15 tys. studentów. Szkoła wyższa zatrudnia ok. 1200 nauczycieli akademickich, w tym 221 z tytułem profesora. To według ostatniego raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego piąta najchętniej wybierana uczelnia w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kilka tysięcy miejsc i sześć nowych kierunków na Politechnice Łódzkiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA