PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Kierunek lekarsko-dentystyczny numerem jeden na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

  • Autor: PAP/JP
  • 20 lip 2021 18:01

Ponad 6,2 tys. osób ubiegało się w tym roku o przyjęcie na sześć kierunków jednolitych studiów magisterskich stacjonarnych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Najpopularniejszy okazał się kierunek lekarsko-dentystyczny. O jedno miejsce starało się ponad 23 kandydatów.

Kierunek lekarsko-dentystyczny numerem jeden na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym
Gdański Uniwersyt Medyczny (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Wyniki tegorocznej rekrutacji przedstawiła we wtorek w komunikacie prasowym rzeczniczka uczelni Joanna Śliwińska.
  • Wyjaśniła, że o przyjęcie na sześć kierunków jednolitych studiów magisterskich stacjonarnych w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym ubiegało się 6206 osób.
  • Z kolei na osiem kierunków proponowanych w ramach studiów stacjonarnych I stopnia zarejestrowało się 1906 osób, niemal 18 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

"Rekordowa jest również liczba laureatów oraz finalistów konkursów i olimpiad krajowych oraz międzynarodowych, którzy zadeklarowali chęć studiowania w GUMed. W tym roku to aż 69 osób, które aplikowały na kierunki lekarski, lekarsko-dentystyczny, psychologia zdrowia, dietetyka i elektroradiologia" - przekazała Śliwińska.

Poinformowała, że największą popularnością cieszył się kierunek lekarsko-dentystyczny, gdzie o jedno miejsce starało się ponad 23 kandydatów. Wielu chętnych zgłosiło się także na kierunek lekarski (10,3 osób na miejsce), psychologię zdrowia (9 osób na miejsce), fizjoterapię (8,7 osób na miejsce). Sporym zainteresowaniem cieszyły się również: analityka medyczna - 5,4 osób na miejsce i farmacja - 3,8 osób na miejsce.

Wśród studiów I stopnia najczęściej wybierano dietetykę i techniki dentystyczne (ok. 7 osób na miejsce), jak również elektroradiologię i ratownictwo medyczne (ponad 5 osób na miejsce). Zwiększoną liczbę podań zanotowano także na kierunkach położnictwo, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne - zarządzanie w systemie zdrowia i zdrowie środowiskowe.

"Przed nami publikacja list na studia II stopnia - specjalnie późniejsza, aby umożliwić składanie aplikacji tegorocznym absolwentom, którzy uzyskali swoje dyplomy pod koniec czerwca bądź na początku lipca, a także publikacja list osób zakwalifikowanych na studia niestacjonarne" - powiedział kierownik Działu Rekrutacji GUMed dr hab. Sławomir Wójcik, cytowany w komunikacie prasowym.

Kandydaci mogą również ubiegać się o miejsce na kierunki prowadzone w języku angielskim: studia I st. na kierunku pielęgniarstwo (3-year Bachelor of Nursing), studia jednolite magisterskie na kierunku farmacja (5,5-year Master of Pharmacy) oraz studia jednolite magisterskie na kierunku lekarskim (6-year Medical Doctor). Ponadto przyjmowane są zgłoszenia do udziału w programie przygotowującym do studiów medycznych (1-year Premedical Course).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kierunek lekarsko-dentystyczny numerem jeden na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA