PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kierunek lekarski, psychologia i prawo najpopularniejszymi kierunkami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

  • Autor: PAP/JP
  • 14 lip 2022 18:05

Na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu najwięcej kandydatów zgłosiło się na kierunek lekarski, psychologię i prawo. O jedno miejsce na kierunku lekarskim ubiega się 18,7 kandydatów - poinformowała w czwartek uczenia.

Kierunek lekarski, psychologia i prawo najpopularniejszymi kierunkami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika
Na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu najwięcej kandydatów zgłosiło się na kierunek lekarski, psychologię i praw (fot. Shutterstock)
REKLAMA

UMK w czwartek zakończył pierwszą turę rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie. Łącznie wpłynęło 20281 aplikacji złożonych przez 13559 osób.

Jak co roku, największą popularnością cieszył się kierunek lekarski w bydgoskiej części UMK - Collegium Medicum, na który zarejestrowało się 3817 osób. Dalsze miejsca w rankingu zajęły kierunki z toruńskiej części kampusu: psychologia - 1121, prawo - 1045, weterynaria - 842 i filologia angielska - 607.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Drugim najbardziej popularnym kierunkiem w Collegium Medicum była biotechnologia medyczna, na którą zgłosiło się 177 osób, czyli 5,5 zgłoszeń na jedno miejsce. Na kolejnych miejscach znalazła się fizjoterapia - 581 zgłoszeń - 4,8 na jedno miejsce oraz kosmetologia, gdzie o jedno miejsce ubiega się czworo kandydatów.

Najwięcej osób na jedno miejsce przypada na kierunku lekarskim - 18,7, a wysoką popularnością cieszy się również weterynaria - 11,6. Kolejne miejsca zajmują filologia angielska - 11, japonistyka - prawie 10 i psychologia - ponad 9 kandydatów na miejsce.

W czwartek na indywidualnych stronach kandydatów pojawiły się wyniki rekrutacji. Gwarancją przyjęcia osoby, która zakwalifikowała się na studia, jest złożenie do 20 lipca kompletu dokumentów. Ogłoszenie wyników drugiego etapu rekrutacji przewidziano 22 lipca.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kierunek lekarski, psychologia i prawo najpopularniejszymi kierunkami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA