PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Kierunek lekarski najpopularniejszy na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego

  • Autor: PAP/AKC
  • 19 lip 2021 19:26

Kierunek lekarski i psychologia cieszyły się największą popularnością podczas pierwszego etapu rekrutacji na Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. W sumie, na wszystkich kierunkach, dla studentów przygotowano prawie 4 400 miejsc.

Kierunek lekarski najpopularniejszy na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (fot. ujk.edu.pl)
REKLAMA
  • W poniedziałek władze UJK podsumowały pierwszy etap rekrutacji.
  • Jak poinformował Piotr Burda, rzecznik uczelni, na studia stacjonarne zarejestrowało się 7804 kandydatów, którzy dokonali 8901 wyborów kierunków (niektórzy wybierali więcej niż jeden kierunek).
  • Na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie zarejestrowało się 7147 osób (przygotowanych było 3001 miejsc).

Największą popularnością cieszył się kierunek lekarski, gdzie o jedno miejsce aplikowało ponad 30 chętnych. "To bardzo dobry wynik w kontekście tego, że w tym roku zwiększyliśmy limity przyjęć na ten kierunek o 50 osób" - powiedział prof. Stanisław Głuszek, rektor UJK.

Aby dostać się na kierunek lekarski trzeba było mieć 159,67 punktów w procesie rekrutacji, co oznacza, że wynik matury na poziomie rozszerzonym ostatniej osoby przyjętej w ramach limitu nie mógł być niższy niż 78 procent ( biologia) i 80 procent (chemia). Wynik na poziomie rozszerzonym z matematyki oscylował wokół 88 procent.

W nowym roku akademickim studia w Kielcach podejmą kolejni cudzoziemcy. Tym razem to 185 osób z 25 państw m.in. Bahrajnu, Pakistanu czy Kongo. Wśród kandydatów z Polski, 54 procent mieszka w województwie świętokrzyskim, pozostali poza granicami regionu.

Czytaj też: Informatyka najpopularniejsza na Politechnice Świętokrzyskiej

"To dowód na to, że nie jesteśmy uczelnią regionalną i przyciągamy kandydatów z rożnych województw" - mówił prof. Głuszek.

Rektor pytany o organizację studiów w nowym roku akademickim podkreślił, że uczelnia przygotowuje się do nauki w trybie stacjonarnym.

"Liczymy, że zajęcia odbywać się będą w tradycyjny sposób, w kontakcie. Z pewnością takie będą zajęcia praktyczne, laboratoryjne oraz seminaria. Wyniki badań wskazują, że kształcenie zdalne obniża jakość nauczania, dlatego przygotowujemy się do tradycyjnej formy realizacji dydaktyki" - podkreślił prof. Głuszek.

Czytaj też: Przybyło kandydatów na studia na UKSW. Na topie psychologia i kierunek lekarski

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kierunek lekarski najpopularniejszy na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA