PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kielce: Kierunek lekarski i dietetyka najpopularniejsze na UJK

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lip 2017 14:35

Kierunek lekarski, dietetyka oraz kryminologia stosowana i psychologia – to najpopularniejsze kierunki studiów pierwszego etapu rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego (UJK) w Kielcach. Naukę na uczelni chce podjąć ponad 6 tys. osób.

Kielce: Kierunek lekarski i dietetyka najpopularniejsze na UJK
Na uczelni chce studiować 6 tys. 261 osób (fot.fotolia)
REKLAMA

• UJK chce uruchomić od października - poza dietetyką i studiami skandynawskimi - jeszcze dwa nowe kierunki studiów I stopnia: rolnictwo ekologiczne i zdrowie środowiskowe.

• Najmniej osób chce studiować na UJK politologię, fizykę i ochronę środowiska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wyniki pierwszego etapu rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 przedstawił podczas konferencji prasowej w Kielcach rektor UJK, prof. Jacek Semaniak.

Na uczelni chce studiować 6 tys. 261 osób. Uniwersytet przygotował niemal 4 tys. miejsc na studiach stacjonarnych, z czego 2,7 tys. to miejsca na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. Na studia stacjonarne zarejestrowano ok. 8,5 tys. kandydatów, w tym na studia I stopnia i jednolite magisterskie - ok. 7,7 tys. kandydatów (w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej można było wskazać dwa kierunki studiów).

Najwięcej osób - tak jak przez poprzednie dwa lata - chce studiować na UJK kierunek lekarski, to 2 tys. 139 kandydatów. 399 kandydatów chce podjąć studia na nowym kierunku - dietetyce. 369 osób chce studiować kryminologię stosowaną, a 358 - psychologię. W pierwszej dziesiątce popularności znalazły się też m. in. kosmetologia, fizjoterapia, filologia angielska.

"Wśród dziesięciu najpopularniejszych kierunków jest pięć kierunków, które zostały uruchomione w ostatnich dwóch, trzech latach. To jest najlepsza odpowiedź na pytanie, w jaki sposób uniwersytet reaguje na zmieniające się potrzeby rynku pracy" - podkreślił prof. Semaniak.

Jeśli chodzi o liczbę kandydatów na miejsce, tu także przodują: kierunek lekarski (28,5 kandydata na miejsce) i dietetyka (7,9). Na trzecim miejscu jest kosmetologia(7,6), przed kryminologią stosowaną (6,1).

UJK chce uruchomić od października - poza dietetyką i studiami skandynawskimi - jeszcze dwa nowe kierunki studiów I stopnia: rolnictwo ekologiczne i zdrowie środowiskowe.

Najmniej osób chce studiować na UJK politologię, fizykę i ochronę środowiska. Kierunki te zostaną uruchomione, jeśli kandydaci potwierdzą - składając dokumenty - chęć studiowania lub w drugim etapie rekrutacji pojawią się kolejni chętni. Drugi etap rusza 22 lipca.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kielce: Kierunek lekarski i dietetyka najpopularniejsze na UJK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA