PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

KGHM wzięło "pod skrzydła" kolejne szkoły

  • Autor: PAP/KDS
  • 19 lip 2019 12:12

Dwie kolejne szkoły – z Chocianowa i Polkowic – dołączyły do programu kształcenia kadr, któremu patronuje KGHM. Dzięki temu do promowanych przez KGHM zawodów dołączą: technik mechatronik i mechatronik w szkole branżowej I stopnia oraz elektromechanik w szkole branżowej I stopnia.

KGHM wzięło "pod skrzydła" kolejne szkoły
Uczniowie praktyki będą mieli w zakładach KGHM.c(fot. kghm.com)
REKLAMA
  • KGHM Polska Miedź podpisała list intencyjny ze Starostwem Powiatowym w Polkowicach i szkołami z Chocianowa i Polkowic. 
  • Chcą poszerzyć współpracę w ramach programu "Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM - kluczowy partner w kształceniu zawodowym".
  • Porozumienie zakłada, że do programu dołączą dwie kolejne szkoły. To Zespół Szkół w Chocianowie oraz Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Tym samym do promowanych przez KGHM zawodów dołączają kolejne: technik mechatronik i mechatronik w szkole branżowej I stopnia oraz elektromechanik w szkole branżowej I stopnia - podało w komunikacie biuro prasowe KGHM.

Programem, któremu patronuje KGHM, objęte są klasy kształcące m.in. przyszłe kadry dla miedziowej spółki. Uczniowie klas patronackich mają możliwość uczestniczenia w lekcjach zawodoznawczych, prelekcjach czy wizytach studyjnych w oddziałach KGHM.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodatkowo - jak podkreślono - jedna ze szkół bierze udział w pilotażowym projekcie "Leader 100". Celem tego przedsięwzięcia jest wypracowanie wśród uczniów kompetencji miękkich oraz wspomaganie w odkrywaniu i rozwijaniu u uczniów ich mocnych stron i pasji.

Magdalena Wróbel, dyrektor naczelna ds. zarządzania zasobami ludzkimi KGHM, podkreśliła, że pracownicy KGHM to nie tylko górnicy oraz hutnicy. - Za naszym globalnym sukcesem stoi bowiem cały sztab wykwalifikowanych ludzi, którzy pracują jako elektrycy, mechanicy, automatycy czy telemonterzy. Nawiązując bezpośrednią współpracę ze szkołami, chcemy pokazać się uczniom jako ich przyszły - dodajmy najlepszy w regionie - pracodawca - powiedziała Wróbel.

Uczestnicy programu patronackiego KGHM otrzymują od miedziowej spółki stypendia naukowe za najlepsze wyniki w nauce. Doceniani są również uczniowie zaangażowani społecznie, wolontariusze czy laureaci olimpiad naukowych, a także uczniowie, którzy otrzymują najlepsze oceny w przedmiotach zawodowych.

Patronatem KGHM objętych jest osiem szkół z terenu Zagłębia Miedziowego, obok Polkowic i Chocianowa również: szkoły z Legnicy, Lubina, Głogowa, Bolesławca.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: KGHM wzięło "pod skrzydła" kolejne szkoły

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA