×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Każdy absolwent Akademii Pomorskiej od 1 czerwca otrzyma dyplom uniwersytetu

  • Autor: PAP
  • 11 mar 2023 13:03

Akademia Pomorska w Słupsku od 1 czerwca, decyzją Sejmu, zmieni nazwę na Uniwersytet Pomorski. To bardzo dobra wiadomość dla studentów, którzy już teraz studiują. Każdy absolwent od 1 czerwca otrzyma już dyplom uniwersytetu – mówił w sobotę w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller.

Każdy absolwent Akademii Pomorskiej od 1 czerwca otrzyma dyplom uniwersytetu
Budynek Akademii Pomorskiej w Słupsku (Fot. PAP/Jan Dzban)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

O zgodzie Sejmu na przekształcenie Akademii Pomorskiej w Słupsku na Uniwersytet Pomorski rzecznik rządu poinformował w Słupsku w sobotę, podczas wspólnej konferencji prasowej z rektorem uczelni dr. hab. inż. Zbigniewem Osadowskim, prof. Akademii Pomorskiej.

"Każdy absolwent od 1 czerwca otrzyma już dyplom uniwersytetu"

Piotr Müller zaznaczył, że doszło w tej kwestii do "pewnego przyspieszenia". Podkreślił, że Rada Ministrów o zmianie nazwy słupskiej uczelni dyskutowała zaledwie 3-4 tygodnie temu i wstępnie zakładano procedowanie nad projektem w ciągu najbliższych miesięcy. Jednak na ostatnim posiedzeniu Sejmu posłowie decydowali o zmianach nazw innych uczelni, dlatego zdecydowano się przyspieszyć ten proces i złożyć stosowne poprawki pozwalające na zmianę nazwy uczelni z akademii na uniwersytet od 1 czerwca br.

"To ukoronowanie wielu lat starań, które cała społeczność akademicka, lokalna generowała. (…) Co to oznacza? Wszystkie osoby, które po 1 czerwca obronią się jeszcze w tym roku będą już miały dyplom uniwersytecki. Więc to bardzo dobra wiadomość dla studentów, którzy już teraz studiują. Każdy absolwent od 1 czerwca otrzyma już dyplom uniwersytetu" - podkreślił Müller.

Rzecznik rządu dodał, że będzie zabiegał o to, aby za zmianą nazwy uczelni "poszły też dodatkowe, ważne, najlepiej finansowe, elementy związane z kolejnymi inwestycjami na uczelni". "To działania na kolejne miesiące" - ocenił Müller.

Przekształcenie Akademii Pomorskiej w uniwersytet to podniesienie jej rangi

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Każdy absolwent Akademii Pomorskiej od 1 czerwca otrzyma dyplom uniwersytetu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA