Katowicka uczelnia wykształci projektantów aut elektrycznych i hybrydowych

• Katowiccy studenci mogą wkrótce zacząć projektować samochody elektryczne i hybrydowe.
• Poświęconą im specjalność uruchomiła dla studentów kierunku mechatronika Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Katowicka uczelnia wykształci projektantów aut elektrycznych i hybrydowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

10 sie 2016 19:03


- Nowa specjalność jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku motoryzacyjnego. Powstała w związku z intensywnym rozwojem nowoczesnych technologii pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Polsce i na świecie - zaznaczył Adam Urbańczyk z działu promocji i rozwoju katowickiej WST.

Przedstawiciele uczelni wskazują, że ich celem jest wykształcenie fachowców specjalizujących się w projektowaniu i udoskonalaniu samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. Program ma zawierać interdyscyplinarną wiedzę niezbędną do projektowania takich pojazdów oraz obsługi ich układów "na miarę światowych koncernów motoryzacyjnych".

- Elektromobilność jest jednym z elementów walki z wysokim poziomem zanieczyszczeń w miastach, a przede wszystkim ma szansę stać się kołem zamachowym polskiej gospodarki i jej znacznej modernizacji - przypomniał Urbańczyk.

Nawiązał w ten sposób to wymienienia elektromobilności wśród elementów Założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. To uszczegółowienie celów rozwojowych, wyznaczonych w przyjętym w lutym br. przez Radę Ministrów Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (tzw. planie Morawieckiego).

Czytaj też: Plan Morawieckiego: Inwestycje w Strategie Rozwoju dadzą tysiące nowych miejsc pracy

Podczas prezentacji założeń Strategii pod koniec czerwca br. wicepremier minister rozwoju Mateusz Morawiecki mówił, że Polska "stawia na elektromobilność", zarówno jeśli chodzi o samochody, jak i autobusy elektryczne.

- Chcemy, żeby to był nasz znak firmowy, nowa jakość - zaznaczył wicepremier. Zapowiedział przedstawienie planu rozwoju elektromobilności do 2025 r. Zaznaczył, iż chodzi m.in. o stworzenie od podstaw nowej branży w oparciu o istniejące przedsiębiorstwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.