PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Karta wyników uczelni ma pomóc w wyborze szkoły i kierunku studiów

  • Autor: PAP/AKC
  • 23 lis 2019 20:25

Amerykański resort edukacji opublikował w tym tygodniu Kartę wyników uczelni - zastawienie kosztów czesnego, przeciętnego zadłużenia i przeciętnych zarobków w pierwszym roku pracy po ukończeniu studiów, absolwentów 36 tys. wydziałów ok. 4,5 tys. uczelni wyższych.

Karta wyników uczelni ma pomóc w wyborze szkoły i kierunku studiów
Adobe Stock
REKLAMA
  • Długo oczekiwana Karta wyników uczelni (ang. College Scorecard) - zarówno college'ów, jak i uniwersytetów - ma pomóc absolwentom szkół średnich w wyborze takich college'ów i uniwersytetów, które gwarantują, że ich inwestycja w coraz droższe studia wyższe będzie jak najbardziej rentowna i gwarantowała pracę z pensją pozwalającą na szybkie spłacenie pożyczki zaciągniętej na studia.
  • Karta dostępna w portalu amerykańskiego resortu edukacji oparta jest wyłącznie na danych absolwentów, którzy podczas studiów korzystali z pomocy federalnej w postaci niskooprocentowanych pożyczek na studia i bezzwrotnych subwencji rządu federalnego, z jakich powszechnie korzystają studenci pochodzący z średnio i mało zamożnych rodzin.
  • Karta wyników uczelni przedstawiona przez resort edukacji - w celu zapewnienia prywatności - nie obejmuje elitarnych programów i wydziałów, na których studiuje tylko po kilka osób rocznie. Programy takie stanowią ok. 20 proc. wszystkich programów studiów amerykańskich uczelni.

Opublikowanie Karty jest zgodne z wolnorynkową filozofią administracji prezydenta Donalda Trumpa, przewidującą, że szkolnictwo wyższe powinno być traktowane nie jako symbol prestiżu ale tak jak inwestycja, która powinna przynosić wymierne korzyści finansowe.

Zdaniem Betsy DeVos, szefowej resortu edukacji w gabinecie Trumpa, najlepszym sposobem powstrzymania lawinowego wzrostu kosztów czesnego i zadłużenia absolwentów, jest położenie w szkolnictwie wyższym większego nacisku na konkurencję pomiędzy uczelniami i na inne mechanizmy rynkowe.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Studenci potrzebują wiarygodnych danych o kosztach kształcenia, zadłużeniu i zysku z inwestowania (w studia na uczelniach wyższych), aby sami mogli podjąć decyzję - stwierdziła DeVos w oświadczeniu wydanym po opublikowaniu Karty wyników uczelni.

Karta pozwala osobom, które zamierzają studiować geologię, na znalezienie uczelni z wydziałem geologii, której absolwenci w porównaniu z absolwentami innych uczelni wyższych, posiadających wydział geologii, najwięcej zarabiają w pierwszym roku po ukończeniu studiów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Karta wyników uczelni ma pomóc w wyborze szkoły i kierunku studiów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Marta 2019-11-23 22:09:42

    Cóż, wydaje mi się, że nie trzeba jakichś specjalistów, żeby zorientować się co jest dobre dla absolwentów. Sama początkowo studiowałam biologię, ale widząc jak to wszystko wygląda przeniosłam się do Studium Pracowników Medycznych i Społecznych co okazało się dla mnie duużo lepszym wyborem. Polecam każdemu mądre wybieranie drogi zawodowej ;)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA