Kandydaci na medycynę powinni przejść rozmowę kwalifikacyjną

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. Wojciech Nowak uważa, że dobry wynik egzaminu maturalnego to za mało, aby dostać się na studia medyczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kandydaci na medycynę powinni przejść rozmowę kwalifikacyjną

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

28 lip 2015 11:07


W ocenie prof. Nowaka, lekarz powinien być nie tylko znakomicie wyszkolonym rzemieślnikiem. Musi przede wszystkim posiadać odpowiednią osobowość i empatię - informuje Dziennik Polski.

Jak wskazuje rektor, przy obecnym sposobie rekrutacji tych cech u przyszłych lekarzy ocenić nie sposób. Dlatego kandydaci powinni przejść rozmowę kwalifikacyjną, która pozwoliłaby określić, czy chętny do studiowania medycyny jest zdolny nie tylko do postawienia diagnozy i wybrania terapii, ale także do nawiązania specyficznej relacji z chorym, najważniejszej dla leczenia.

Zdaniem rektora, na Uniwersytecie Stanford w USA, jednej z najsławniejszej uczelni kształcącej na kierunkach medycznych, taka rozmowa kwalifikacyjna jest warunkiem przyjęcia. Chętnych do studiowana jest tam ok. 30 tys., ale tylko 2-3 tys. przechodzi poszczególne etapy weryfikacji, by dojść do tego ostatniego.

Więcej w "Rynku Zdrowia".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.