Uniwersytet Gdański stworzył aplikację do wirtualnych wycieczek po kampusie. Kandydaci i nowi studenci mogą w niej łatwo znaleźć dziekanaty, instytuty, zakłady itp.

Aplikacja nazwana Journey ma pomóc studentom w lepszym zorientowaniu się w planie poszczególnych obiektów i rozmieszczeniu konkretnych uczelnianych jednostek, biur itp.
- Jest ona adresowana głównie do dwóch grup: aktualnych studentów, ale - przede wszystkim, kandydatów na studia - powiedziała rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Gdańskiego Beata Czechowska-Derkacz.
Przypomniała, że w ostatnich latach kampus uniwersytecki w gdańskiej Oliwie rozbudowywał się bardzo intensywnie.
- Aplikacja ma pomóc w poruszaniu się po jego licznych obiektach, ale też umożliwia zajrzenie do różnych zakamarków, pracowni, do których normalnie nie ma możliwości wejścia - wyjaśniła.
Aplikacja powinna też ułatwić zorientowanie się w rozmieszczeniu uczelniach jednostek licznym wycieczkom, które zaglądają na teren kampusu.
- Mamy przecież na kampusie bardzo wiele atrakcji, które udostępniamy poza zajęciami. Choćby Muzeum Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji czy Muzeum Inkluzji w Bursztynie i inne ekspozycje na Wydziale Biologii. Właściwie nie ma dnia, żeby na Wydziale Biologii nie odbywała się jakaś wycieczka grup ze szkół gimnazjalnych czy ponadgimnazjalnych zarówno z Trójmiasta, jak i z całego regionu - zaznaczyła Czechowska-Derkacz.
Aplikację przygotowano z pomocą zdjęć panoramicznych umożliwiających użytkownikom obrót o 360 stopni dookoła osi. Prowadzi ona zwiedzających po terenie kampusu i wnętrzach wszystkich jego obiektów dostarczając informacji o przeznaczeniu mijanych pomieszczeń, w tym auli, sal laboratoryjnych i wykładowych, a także najbardziej rozpoznawalnych miejsc w przestrzenni zewnętrznej kampusu.
Podróżując po wnętrzach budynków poszczególnych wydziałów, instytutów czy obiektów administracyjnych, użytkownik otrzymuje też dane teleadresowe, w tym m.in. godziny otwarcia poszczególnych dziekanatów, biur, bibliotek, czytelni, punktów gastronomicznych czy ksero itp.
Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej uczelni. Może z niej korzystać zarówno na tradycyjnych komputerach i laptopach, jak też na urządzeniach mobilnych. Przygotowano ją w języku polskim i angielskim.


KOMENTARZE (0)