×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kalisz jest jedynym niewojewódzkim miastem w Polsce, gdzie powstaje wyższa uczelnia

  • Autor: PAP/JP
  • 13 mar 2023 16:49

Powołanie Uniwersytetu Kaliskiego jest przykładem zrównoważonego rozwoju za rządów Prawa i Sprawiedliwości – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Kaliszu dotyczącej powołania Uniwersytetu Kaliskiego poseł Jan Dziedziczak.

Kalisz jest jedynym niewojewódzkim miastem w Polsce, gdzie powstaje wyższa uczelnia
Rektor Akademii Kaliskiej prof. Andrzej Wojtyła (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W ubiegły czwartek Sejm przegłosował projekt poselski dotyczący powołania Uniwersytetu Kaliskiego, który powstał na bazie Akademii Kaliskiej.
  • Inicjatorzy powołania uniwersytetu powiedzieli na konferencji prasowej, że o Kaliszu można już mówić jako o mieście uniwersyteckim. "To wielkie święto dla naszego miasta i regionu" - podkreślono.
  • Rektor Akademii Kaliskiej prof. Andrzej Wojtyła powiedział, że na oczach wszystkich dzieje się wspaniała historia. Dodał, że Kalisz jest jedynym niewojewódzkim miastem w Polsce, gdzie powstaje uczelnia. Podkreślił, że prace nad przekształceniem Akademii Kaliskiej ruszyły dzięki pracy parlamentarzystów z okręgu kaliskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem posła Jana Dziedziczaka udało się przeprowadzić projekt, ponieważ taka jest filozofia rządu Mateusza Morawieckiego na urządzanie Polski. "To jest nasz pomysł na realny rozwój i zatrzymanie w mieście młodych ludzi. To jest owoc szerszej polityki zrównoważonego rozwoju" - oświadczył.

Poseł Jan Mosiński przypomniał lata rządów poprzedników, kiedy w 2013 r. powołano zespół roboczy w celu utworzenia Akademii Kaliskiej. "I na tym się skończyło. Dopiero wygrana wyborów przez PiS pozwoliła rozpocząć prace nad ambitnymi planami, najpierw powołania Akademii Kaliskiej a teraz uniwersytetu" - powiedział.

Celem powołania UK jest zminimalizowanie wyludniania się Kalisza i lepszej dostępności dla wszystkich grup społecznych

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kalisz jest jedynym niewojewódzkim miastem w Polsce, gdzie powstaje wyższa uczelnia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA