Kadry na uniwersytecie. Zachodniopomorskie stawia na wykształcenie pracowników socjalnych

W ramach projektu ROPS „Profesjonalne kadry – lepsze jutro II” pierwsza grupa pracowników socjalnych rozpoczęła zajęcia na kierunku praca socjalna Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kadry na uniwersytecie. Zachodniopomorskie stawia na wykształcenie pracowników socjalnych

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

25 lut 2013 13:40


Spośród wielu kandydatów na niestacjonarne studia licencjackie, po ocenie formalnej i rozmowach kwalifikacyjnych, do udziału zakwalifikowanych zostało 30 osób, które na co dzień pracują w jednostkach pomocy i integracji społecznej województwa zachodniopomorskiego - głównie w ośrodkach pomocy społecznej i powiatowych centrach pomocy rodzinie.To często osoby, które bezpośrednio zajmują się aktywną integracją. Najczęściej są to pracownicy socjalni, nie posiadający jeszcze wyższego wykształcenia.

Z przeprowadzonego w listopadzie 2012 r. przez Obserwatorium Integracji Społecznej badania potrzeb szkoleniowych kadr pomocy i integracji społecznej regionu wynika, że wyższe wykształcenie posiada 59% kadry, a wśród 837 pracowników socjalnych, 142 nie posiada wykształcenia wyższego.

Zgodnie z ustawodawstwem są oni zobligowani do uzupełnienia wykształcenia. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, Zarząd Województwa podjął decyzję o konieczności wsparcia w tym zakresie poprzez realizację studiów nie tylko licencjackich, ale również magisterskich studiów uzupełniających, studiów podyplomowych oraz specjalizacji I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. W ramach studiów i specjalizacji uczestnicy mają zagwarantowany bezpłatny udział w zajęciach, materiały dydaktyczne, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu systemowego ROPS „Profesjonalne kadry - lepsze jutro II".

Już w marcu br. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego będzie ogłaszał kolejne rekrutacje na studia, tym razem - magisterskie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.