PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Już wkrótce ruszy centralny system ofert dla studentów i naukowców z Ukrainy

Centralny system ofert kształcenia, wolontariatu i pracy dla studentów, doktorantów i pracowników akademickich, którzy opuścili Ukrainę w wyniku inwazji rosyjskiej, zacznie działać w Polsce w przyszłym tygodniu. Za jego koordynację odpowiada Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

  • Autor: PAP/JP
  • 11 mar 2022 16:12
Już wkrótce ruszy centralny system ofert dla studentów i naukowców z Ukrainy
Powstał centralny system ofert kształcenia, wolontariatu i pracy dla studentów, doktorantów i pracowników akademickich z Ukrainy (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Rzecznik Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) prof. Wiesław Banyś przekazał, że w związku z sytuacją w Ukrainie KRASP wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki i z Parlamentem Studentów RP postanowił przygotować centralny system ofert kształcenia, wolontariatu i pracy dla studentów, doktorantów i pracowników akademickich, którzy opuścili ten kraj w wyniku działań wojennych. Za koordynacje prac odpowiada rektor AGH prof. Jerzy Lis.

"Systemowe i skoordynowane działanie jest ważnym elementem powodzenia całego przedsięwzięcia. W celu zapewnienia efektywnych działań pomocowych, a także rozpoznania skali zjawiska, został stworzony formularz udostępniony do wypełnienia wszystkim uczelniom i instytutom uczestniczącym w koordynacji działań KRASP i MEiN" - powiedział PAP prof. Wiesław Banyś.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W bazie mają znaleźć się oferty m.in. polskich uczelni i instytutów PAN. System ma zacząć działać w przyszłym tygodniu.

Baza będzie oparta na Internetowym Systemie Rekrutacji jednej z uczelni. "Szczegóły zostaną ogłoszone w najbliższym czasie" - zapewnił prof. Banyś.

Centralny system ma byś skierowany do osób spełniających wymogi rządowej ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W piątek jest ona procedowana w Senacie. Zawiera szereg przepisów, które mają ułatwić podjęcie studiów przez studentów ukraińskich i polskich, którzy do tej pory uczyli się w Ukrainie.

Polska Straż Graniczna podała w piątek rano, że od 24 lutego br. jej funkcjonariusze odprawili na przejściach granicznych 1,52 mln osób, które wyjechały z Ukrainy do Polski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Już wkrótce ruszy centralny system ofert dla studentów i naukowców z Ukrainy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA