PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jest wniosek o odwołanie "szkodliwego kuratora"

  • Autor: PAP/JP
  • 19 maj 2022 16:21

Posłowie KO złożyli w czwartek wniosek do wojewody o odwołanie małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak. Parlamentarzyści uważają, że jest ona „szkodliwym kuratorem” i „nie staje po stronie dzieci, a po stronie partii politycznej”. Nowak nie zgadza się z argumentami posłów KO i uważa, że chcą ją zniszczyć.

Jest wniosek o odwołanie "szkodliwego kuratora"
Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak (fot. PAP/Art Service 2)
REKLAMA
  • "Uważamy, że pani Barbara Nowak jest wyjątkowo szkodliwym kuratorem" - powiedziała posłanka Katarzyna Lubnauer na konferencji prasowej, zorganizowanej w czwartek przed urzędem wojewódzkim w Krakowie.
  • Jak poinformowała, wniosek do wojewody, któremu podlega kurator, jest szeroko udokumentowany i uzasadniony. W dokumencie są - jak mówiła posłanka - najstarsze sprawy związane z małopolską kurator, np. homofobiczne - w ocenie KO - wypowiedzi Nowak.
  • Posłom KO chodzi m.in. o nazwanie przez nią Uniwersytetu Jagiellońskiego "agencją towarzyską". Chodzi także, jak argumentuje KO, m.in. o antyszczepionkowe wypowiedzi. "Także na stronie kuratorium małopolskiego znalazły się materiały, sfinansowane z publicznych pieniędzy, które zwierały treści antyszczepionkowe. Koszt tych treści to 10 tys. zł" - mówiła Lubnauer.

Zwróciła też uwagę m.in. na organizację przez kurator przemarszu szkół mundurowych. "To sposób wciągania młodzieży w działania polityczne. Zrobiła to nie z powodu święta, a przyjęcia ustawy o obronie ojczyzny. Wrażenie jest takie, że chce się lansować, a młodzież dostała przykaz przyjścia na przemarsz" - powiedziała posłanka.

"Kurator Nowak jest politycznym, niekoniecznie merytorycznym kuratorem, który czyni krzywdę dzieciom. Jest też antyukraińska w swoich wypowiedziach" - oceniła Lubnauer.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poseł Aleksander Miszalski ocenił zaś, że małopolska kurator "demoralizuje i indoktrynuje nie tylko uczniów, ale i nauczycieli" - poseł przywołał dane, według których w 2019 i 2018 r. połowa wszystkich postępowań dyscyplinarnych wobec nauczycieli w Polsce była wszczęta w Małopolsce.

Poseł Marek Sowa poruszył kwestię oświadczenia majątkowego Barbary Nowak. Jego zdaniem małopolska kurator może być "finansowana przez szereg organizacji". "Jako funkcjonariusz publiczny jest zobowiązana do złożenia oświadczenia. (…) Poprosimy wojewodę, aby w trybie art. 10 ust. 3 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej skorzystał ze swoich uprawnień i upublicznił oświadczenie majątkowe pani Barbary Nowak" - powiedział poseł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Jest wniosek o odwołanie "szkodliwego kuratora"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • . 2022-05-19 16:48:40

    Niestety, obawiam się, że nie przejdzie, jak prawie wszystkie inne wnioski koalicji.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA