– Jestem wielką zwolenniczką trendu praktycznego kształcenia, który łączy naukę z praktyką gospodarczą. W Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej stosujemy ten model od lat – przekonuje dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, rektor dąbrowskiej uczelni.

Jeden z projektów, który działa w WSB od 10 lat to "Trzy dni studiujesz, dwa pracujesz". - Przy współpracy z naszymi partnerami biznesowymi przygotowujemy studentów do wejścia na rynek pracy. Pierwszy rok studiów to czas przygotowania ich do pracy w określonej firmie, zgodnie z wybraną specjalnością. Dalsze lata kształcenia to niejako system dualny związany z kształceniem teoretycznym na uczelni oraz praktycznym bezpośrednio u pracodawcy - wyjaśnia Dacko-Pikiewicz.
Nowością na dąbrowskiej uczelni jest tworzenie grup projektowych, które na zlecenie konkretnych pracodawców przygotowują mini pracę naukowo badawczą, która jest rozwiązaniem danego problemu.
- Kilka lat temu doszłam do wniosku, ze najszybciej starzeją się najprostsze umiejętności praktyczne. Młodzi ludzie wybierają zawód, nie jeden, który będą wykonywali przez całe życie. Muszą odnajdywać się na nowym, zmiennym rynku pracy, być osobami twórczymi. Dlatego dobre wykształcenie teoretyczne da im podstawy, by podejmować nowe wyzwania, czasem nieco inne inż wyuczony zawód - podsumowuje.



Słowa kluczowe
- Europejski Kongres Gospodarczy
- Zdzisława Dacko-Pikiewicz
- Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
- rynek pracy
KOMENTARZE (0)