Jastrzębska Spółka Węglowa oferuje praktyki dla studentów

W środę (19 kwietnia) Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała z uczelniami - Politechniką Śląską oraz Akademią Górniczo-Hutniczą - porozumienie o praktykach dla studentów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jastrzębska Spółka Węglowa oferuje praktyki dla studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

20 kwi 2017 12:31


• W ramach współpracy, która zaczęła się w środę (19 kwietnia) JSW zapewni studentom możliwość odbycia praktyk robotniczych i studenckich.

• Koncern nawiązał też współpracę z powiatem gliwickim.

W środę (19 kwietnia) w Jastrzębiu-Zdroju podpisano porozumienia na mocy których możliwe będzie odbycie praktyk w przedsiębiorstwach składowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW)  Z porozumienia skorzystają studenci Politechniki Śląskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

W ramach współpracy z uczelniami JSW zapewni studentom możliwość odbycia praktyk robotniczych i studenckich. Ponadto spółka umożliwi pozyskiwanie tematów do prac dyplomowych oraz umożliwi uczelniom organizowanie wycieczek dydaktycznych dla studentów do swoich zakładów. Podpisane umowy mają na celu przede wszystkim zacieśnienie współpracy pomiędzy uczelniami a JSW.

Podpisanie umowy o praktyki z uczelniami, źródło: JSW/materiały prasowe Podpisanie umowy o praktyki z uczelniami, źródło: JSW/materiały prasowe

W tym samy dniu w Starostwie Powiatowym w Gliwicach JSW podpisała porozumienie o współpracy z Powiatem Gliwickim w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu oraz gwarancji zatrudnienia w zakładach JSW dla absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Porozumienie dotyczy uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2016/2017. W umowie ustalono, że o liczbie osób planowanych do zatrudnienia decydować będzie spółka.

- Podpisane dzisiaj porozumienia to jasny sygnał dla młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych i studiującej na kierunkach związanych z górnictwem, że mogą wiązać swoją przyszłość zawodową z naszą spółką jako firmą perspektywiczną. Będziemy działać na Śląsku przez kolejne dziesięciolecia i będziemy potrzebować wykwalifikowanej kadry. Maszyny, nawet te najnowocześniejsze, można kupić, ale bez pracowników żadna firma sobie nie poradzi. Dzisiejsze porozumienia to również dowód na to, że JSW jest otwarta na współpracę ze
światem nauki, samorządami, uczelniami i szkołami - powiedział Daniel Ozon, p.o. prezesa górniczego, państwowego górniczego przedsiębiorstwa.

Ze strony Jastrzębskiej Spółki Węglowej porozumienia sygnowali przytoczony powyżej Daniel Ozon oraz Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.