PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jarosław Gowin: wyciągamy rękę do małych firm, które nieraz walczą na rynku o przetrwanie

  • Autor: PAP/KDS
  • 1 lip 2017 17:37

Pora na solidarność z przedsiębiorcami. Chcemy wyciągnąć do nich rękę i zaproponować ustawę o tzw. małej działalności gospodarczej, czyli ustawę o stopniowym obniżaniu ZUS - powiedział w sobotę wicepremier Jarosław Gowin, szef Polski Razem na konwencji Zjednoczonej Prawicy. Zapowiedział też dodatkowy miliard złotych na naukę w przyszłorocznym budżecie.

Jarosław Gowin: wyciągamy rękę do małych firm, które nieraz walczą na rynku o przetrwanie
Adobe Stock
REKLAMA

• Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego w sobotę (1 lipca) uczestniczył w konwencie Zjednoczonej Prawicy. 

• Zdradził, że wraz z prezesem PiS podjęli starania, aby w przyszłorocznym budżecie znalazł się dodatkowy miliard złotych na naukę.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• - Polska nauka uzyska zdecydowanie wyższą pozycję w światowych rankingach - komentował reformę oświaty, którą przeprowadza MNiSW. 

Gowin w swoim wystąpieniu poinformował, że przed konwencją razem z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim poczynił pewne ustalenia. Jedną z kwestii, co do których się porozumieli, są zmiany dotyczące mikroprzedsiębiorców. "Podnieśliśmy płacę, obniżyliśmy wiek emerytalny, podnieśliśmy zasiłki. To był czas solidarności z tymi, którzy potrzebują. Pora na solidarność z przedsiębiorcami" - podsumował. Mówiąc o mikroprzedsiębiorcach, powiedział, że to często ludzie często w najtrudniejszym położeniu finansowym. "Takich firm jest w Polsce prawie 200 tys. To są malutkie firmy rodzinne. 200 tys. rodzin bardzo ciężko walczących o ekonomiczne przetrwanie" - powiedział. Ocenił, że przyczyną ich kłopotów jest niesprawiedliwie wysokie obciążenie podatkowe.

"I właśnie do tej grupy chcemy wyciągnąć rękę i zaproponować ustawę o tzw. małej działalności gospodarczej, czyli ustawę o stopniowym obniżaniu ZUS" - oświadczył Gowin. Mówił, że obecnie "jest tak, że fryzjerka z Przysuchy płaci dokładnie taki sam ZUS ze swoich ciężko zarobionych 3 tys., jak fryzjerka w Warszawie od 15 tys". "Czy tak powinno być?" - pytał. Podkreślił, że niesprawiedliwe przepisy wypychają uczciwych ludzi w szarą strefę. "Pora najwyższa to zmienić" - powiedział.

 

twitter.com
twitter.com

Kolejnym tematem, który poruszył wicepremier, były sprawy nauki. "Ustaliliśmy z prezesem PiS, że podejmiemy starania, aby w przyszłorocznym budżecie znalazł się dodatkowy miliard złotych na naukę. Dzięki temu miliardowi złotych powstanie wiele przełomowych odkryć gospodarczych i naukowych, polska gospodarka zdobędzie nowe impulsy innowacyjne" - powiedział Gowin.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jarosław Gowin: wyciągamy rękę do małych firm, które nieraz walczą na rynku o przetrwanie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA