PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Jarosław Gowin obiecuje kolejne podwyżki dla pracowników uczelni

Wszystkich pracowników polskich uczelni, nie tylko pracowników naukowo-dydaktycznych - także kadrę administracyjną - chcę zapewnić, że zgodnie ze zobowiązaniami w przyszłym roku dojdzie do drugiej transzy podwyżek wynagrodzeń - powiedział Jarosław Gowin.

  • Autor: PAP/JS
  • 23 sie 2019 18:56
Jarosław Gowin obiecuje kolejne podwyżki dla pracowników uczelni
(fot. pixabay.com)
REKLAMA
  • Gowin zaznaczył, że w ogóle polska nauka i szkolnictwo wyższe ciągle są niedofinansowane i niedoinwestowane.
  • "Jeżeli chodzi o nakłady na oświatę, czy na szkoły podstawowe i średnie, to te nakłady W Polsce są powyżej średniej w krajach OECD" - mówił.
  • Zwrócił też uwagę, że zbliżający się nowy rok akademicki będzie szczególny, ponieważ w tak szerokim zakresie wejdą w życie przepisy Konstytucji dla nauki, która nada nowy impuls rozwojowy nauce i uczelniom.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego przekazał władzom Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego symboliczny czek na 11,3 mln zł z przeznaczeniem na realizację programu "Stawiamy na rozwój UKW".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Kończymy pracę nad przyszłorocznym budżetem. W przyszłym tygodniu zostanie przedstawiona pierwotna, wstępna wersja budżetu. Niezależenie od tego chcę powtórzyć zobowiązanie, które było wyrażane przeze mnie i przede wszystkim przez pana premiera Mateusza Morawickiego. W przyszłym roku chcemy żeby weszła w życie druga transza podwyżek wynagrodzeń dla pracowników akademickich. To będzie jeszcze przedmiotem pewnych ustaleń wewnątrz rządu i przede wszystkim w parlamencie, jak wysoki będzie ten wzrost. Wszystkich pracowników polskich uczelni, nie tylko pracowników naukowo-dydaktycznych - także kadrę administracyjną chcę zapewnić, że zgodnie ze zobowiązaniami w przyszłym roku dojdzie do tej drugiej transzy podwyżek" - podkreślił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jarosław Gowin obiecuje kolejne podwyżki dla pracowników uczelni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA