PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jarosław Gowin: Można dziś wybrać studia, dające najlepsze perspektywy rozwoju

  • Autor: PAP/JS
  • 30 cze 2017 17:16

Każdy maturzysta może dzisiaj dokonać wyboru nie tylko uczelni, ale także kierunku, po którym jego perspektywy rozwoju zawodowego będą największe - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin: Można dziś wybrać studia, dające najlepsze perspektywy rozwoju
Jarosław Gowin (fot.Ministerstwo Nauki/twitter.com/nauka_gov_p)
REKLAMA

"W tej chwili mamy pracownika, nie rynek pracodawcy, więc właściwie wszyscy młodzi ludzie bezpośrednio po maturze mogą podjąć pracę. Pytanie, czy warto się z tym spieszyć, czy jednak nie należy zdobyć często bardzo poszukiwanych umiejętności - dzięki ELI (...) każdy maturzysta może dzisiaj dokonać wyboru nie tylko uczelni, ale także kierunku po którym jego perspektywy rozwoju zawodowego będą największe" - powiedział wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Minister nauki mówił o wyborze studiów podczas prezentacji nowej wersji systemu ELA, który - korzystając z baz danych ZUS i POL-on - pozwala poznać losy absolwentów. System ten który przedstawia raporty dotyczące ekonomicznych losów absolwentów z lat 2014 i 2015.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ogólnopolski system monitorowania ekonomicznych losów absolwentów szkół wyższych (ELA) opracowali specjaliści z Pracowni Ewaluacji Jakości Kształcenia Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to narzędzie, które umożliwia śledzenie ekonomicznych losów absolwentów wszystkich polskich szkół wyższych.

"To jest unikalny instrument. Najlepszy w powszechnej opinii ekspertów, najlepszy tego typu instrument do badania losów absolwentów na świecie" - podkreślił Gowin.

Na pytanie, co należy studiować, wicepremier odpowiedział, że w Polsce brakuje 100 tys. informatyków. "Warto sprawdzić, już nie tyle jak szybko znajduje się pracę po ukończeniu kierunku informatyka na poszczególnych uczelniach, ale jaka jest rozpiętość zarobków. Okazuje się, że ta rozpiętość jest czasami nawet kilkukrotna" - wskazał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jarosław Gowin: Można dziś wybrać studia, dające najlepsze perspektywy rozwoju

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA