PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jako jedyni w kraju kształcą w zawodzie technika automatyki i robotyki

  • Autor: PAP/JS
  • 2 wrz 2019 17:37

W jedynym w kraju Technikum Automatyki i Robotyki prowadzonym w Łodzi przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i jej inwestorów we współpracy z Politechniką Łódzką zainaugurowano pierwszy rok szkolny. Szkoła będzie kształcić w nowym zawodzie technika automatyki i robotyki.

Jako jedyni w kraju kształcą w zawodzie technika automatyki i robotyki
Technikum Automatyki i Robotyki to pierwsza w kraju szkoła niepubliczna utworzona przez specjalną strefę ekonomiczną, która uzyskała od MEN uprawnienia szkoły publicznej i status szkoły (fot. ŁSSE)
REKLAMA
  • W Technikum Automatyki i Robotyki podjęło naukę ok. 40 uczniów; utworzono dwie klasy - dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.
  • W przyszłym roku planuje się utworzenie trzech klas.
  • Ponad 40 uczniów z pierwszego naboru, będzie mogło uczestniczyć w działaniach studenckich kół naukowych i korzystać z kompetencji naukowych kadry Politechniki Łódzkiej.

 

"Technikum Automatyki i Robotyki jest odpowiedzią na potrzeby dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Dowodzi znajomości zarówno rynku pracy, jak i oczekiwań młodych ludzi, którzy chcą się kształcić w kierunkach gwarantujących zdobycie atrakcyjnego i cenionego przez pracodawców zawodu. Jestem przekonany, że nowa szkoła przyniesie wiele korzyści dla wszystkich stron zaangażowanych w proces edukacji" - napisał w liście odczytanym podczas uroczystej inauguracji działalności placówki minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Minister zaznaczył, że otwarcie szkoły znakomicie wpisuje się w reformę systemu edukacji, której celem jest odbudowa kształcenia zawodowego i dostosowywanie go do potrzeb współczesnej gospodarki.

Obecny na inauguracji wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda podkreślił, że profil nowej szkoły jest ściśle związany z kierunkiem rozwoju regionu łódzkiego i został stworzony poprzez współdziałanie podmiotów gospodarczych.

"To przykład kierunku, w którym pójdą w przyszłości inne podmioty zajmujące się gospodarką, a nie do końca kształceniem. To jest ten kierunek - aby szkoły były blisko biznesu, odpowiadały na oczekiwania przedsiębiorców, którzy w przyszłości tych pracowników będą zatrudniać" - zaznaczył.

Technikum Automatyki i Robotyki to pierwsza w kraju szkoła niepubliczna utworzona przez specjalną strefę ekonomiczną, która uzyskała od MEN uprawnienia szkoły publicznej i status szkoły eksperymentalnej. Udziały w niej posiadają prywatne przedsiębiorstwa - Delia Cosmetics, Ceramika Tubądzin i Miele, które gwarantują uczniom praktyki, staże i możliwość szybszego zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Część zajęć realizowana ma być we współpracy i przy wykorzystaniu specjalistycznej infrastruktury PŁ. W technikum realizowany będzie nowy i unikatowy w skali kraju kierunek - technik automatyki i robotyki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jako jedyni w kraju kształcą w zawodzie technika automatyki i robotyki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA