Jakich języków Polacy uczą się najchętniej? Oto lista

Polacy coraz częściej decydują się na spędzanie ferii zimowych za granicą. Wielu z nich wykorzystuje ten czas nie tylko na wypoczynek, ale też na naukę języków obcych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jakich języków Polacy uczą się najchętniej? Oto lista

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

15 gru 2014 13:18


Do najpopularniejszych kierunków, które obierają Polacy w celu odbycia kursów językowych, zaliczają się Londyn, Nowy Jork czy Oxford, czyli miejsca, w których angielski słychać na każdym kroku, nie tylko w szkole podczas lekcji.

Czytaj też: Polski w pierwszej dziesiątce języków poszukiwanych przez pracodawców

W Niemczech dużo większym powodzeniem cieszą się za to podróże do USA, na liście 5 najczęściej wybieranych przez Niemców kierunków znalazły się aż trzy lokalizacje za Oceanem, oraz popularna również w Polsce Malta.

Z kolei Norwegowie, którzy w raporcie znajomości języka angielskiego Education First EPI 2014 uplasowali się tuż przed Polakami, na wysokim 5. miejscu, stawiają również na naukę innych języków obcych. Wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się między innymi Nicea czy Monachium, gdzie nauczymy się kolejno języka francuskiego i niemieckiego.

Mieszkańcy odległej Kolumbii również chętnie wybierają się na kursy językowe. Mimo dużej odległości dzielącej ich od Europy, często decydują się na naukę w tej części świata, a najbardziej popularne kierunki to Londyn i Oxford.

Czytaj też: Polacy znają świetnie angielski. Znaleźli się w czołówce rankingu EF EPI

Z kolei Japończycy wybierają podobne miejsca do Polaków - tak jak my chętnie podróżują do Nowego Jorku, Londynu, Oxfordu czy Bournemouth.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.