×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Warszawa: Jaką szkołę wybrać? Władze miasta pomogą uczniom gimnazjów i ósmych klas

  • Autor: PAP/AT
  • 18 lut 2019 17:13

Warszawska młodzież będzie mogła wybrać dowolną liczbę szkół i oddziałów. Pomocne mają być także Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego. Tam uczniowie będą mogli odbyć indywidualne rozmowy z doradcami. Ponadto 5-9 marca odbędą się warszawskie targi edukacyjne - poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Zachęcała również do korzystania z platformy projektu "Bliżej rynku pracy" dzięki której uczniowie mogą skorzystać z oferty spotkań z pracodawcami. Kolejnym działaniem, mającym ułatwić wybór szkoły uczniom i rodzicom, jest poradnik "Jak mądrze wybierać i wspierać?".

Warszawa: Jaką szkołę wybrać? Władze miasta pomogą uczniom gimnazjów i ósmych klas
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Zniesienie ograniczenia liczby szkół, do których można składać papiery, Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego, a także targi edukacyjne – to m.in. działania stołecznych władz, mające pomóc uczniom ósmych klas i gimnazjów w wyborze kolejnej szkoły.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska zauważyła na poniedziałkowej (18 lutego) konferencji prasowej, że "tegorocznemu wyborowi szkół towarzyszą ogromne emocje w związku z przeprowadzaną reformą szkolnictwa". Jej zdaniem są one "zazwyczaj negatywne - to obawy rodziców, czy dzieci dostaną się do wymarzonych szkół, jak będzie wyglądał system rekrutacyjny, jak będą wyglądały egzaminy".

Kaznowska poinformowała, że w związku z tym stołeczne władze postanowiły wprowadzić dodatkowe działania, które mają wesprzeć warszawską młodzież i rodziców w wyborze szkoły.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Warszawa: Jaką szkołę wybrać? Władze miasta pomogą uczniom gimnazjów i ósmych klas

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA