PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Jak zostać menedżerem innowacji? Rusza nowa edycja projektu PARP

  • Aleksandra Helbin
    AH
  • 6 lis 2019 20:05

Polskie firmy dołączają do innowacyjnego wyścigu, o czym świadczą najnowsze dane GUS. W latach 2016-2018 innowacje wprowadziło 24 proc. przedsiębiorstw przemysłowych i 19,6 proc. usługowych. Jednak wdrożenie nowych rozwiązań wymaga odpowiednich kompetencji od zespołu. Tu pomocni mogą być specjaliści od wdrażania innowacyjnych procesów, produktów i usług w przedsiębiorstwach, czyli tzw. menedżerowie innowacji. W szkoleniu ich pomaga Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak zostać menedżerem innowacji? Rusza nowa edycja projektu PARP
Adobe Stock
REKLAMA
  • Do 31 grudnia br. przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do udziału w drugiej edycji  Akademii Menedżera Innowacji, projektu szkoleniowo-doradczego PARP.
  • Do AMI można zgłaszać się bez względu na branżę i wielkość firmy.
  • Dofinansowanie ze środków UE wynosi 80 proc. dla mikro-, małych i średnich firm oraz 50 proc. dla dużych. Pierwszy zjazd uczestników odbędzie się w lutym 2020 r.

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) to autorski projekt szkoleniowo-doradczy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. AMI przygotowuje właścicieli i kadrę zarządzającą do sprawnego wdrażania innowacyjnych procesów, produktów i usług w przedsiębiorstwach. Zwieńczeniem ukończenia Akademii jest plan wdrożenia zmian w przedsiębiorstwie.

Adresatami programu są zarówno MŚP, jak i duże firmy, niezależnie od branży. W pierwszej edycji programu, który trwał 8 m-cy i zakończył się w październiku 2019 r. wzięło udział kilkudziesięciu pracowników z 16 firm. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Program Akademii to połączenie szkoleń i doradztwa z zakresu kultury innowacyjności, strategii, struktury organizacyjnej, oceny potencjału i zasobów oraz zrozumienia procesów w firmie. Wykłady i warsztaty odbywają się na dwudniowych zjazdach (piątki i soboty). Doradztwo prowadzone jest bezpośrednio w przedsiębiorstwach uczestników Akademii. Program przewiduje do 120 godzin usług doradców, którzy pomogą skonfrontować wiedzę szkoleniową z praktyką we własnej firmie. 

 - Przedsiębiorcy dotychczas stawiali na tzw. kompetencje twarde. A dziś poszukuje się ludzi, którzy potrafią pracować w zespole. Kluczowe jest, aby pracownik miał otwartą głowę i chciał się uczyć. Nie ma innowacji bez inwestycji w człowieka - podkreśla Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP. 

Udział w AMI jest płatny, ale przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie ze środków unijnych -  80 proc. w przypadku mikro-, małych i średnich firm oraz 50 proc. w przypadku dużych przedsiębiorstw.

Rekrutacja do drugiej edycji AMI wystartowała 4 listopada br. i potrwa do 31 grudnia br. Zakłada udział maksymalnie 150 osób - od 2 do 5 pracowników z jednej firmy. W przypadku mikroprzedsiębiorstw co najmniej dwóch uczestników, a w przypadku małych, średnich i dużych firm co najmniej trzech pracowników. Pierwszy zjazd otwierający cykl szkoleniowo-doradczy II edycji AMI został zaplanowany na koniec lutego 2020 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jak zostać menedżerem innowacji? Rusza nowa edycja projektu PARP

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA