×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jak i czego chcą się uczyć pracownicy. Można się zdziwić

  • Piotr Toborek
    pt
  • 1 mar 2022 10:51

Aż 64 procent polskich pracowników chce podnosić swoje kompetencje, jednak zaledwie 16 procent wybiera tradycyjne metody kształcenia. Od studiów czy szkoleń stacjonarnych wolą uczyć się online. Najważniejsze dla Polaków są umiejętności językowe, cyfrowe oraz związane z produktywnością w pracy.

Jak i czego chcą się uczyć pracownicy. Można się zdziwić
Co drugi pracownik uważa, że to pracodawca powinien zapewnić mu dostęp do szkoleń (fot. Kodilla)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Dla 37 proc. polskich pracowników najbardziej pożądaną formą nabywania nowych kompetencji jest nauka online.
  • Co drugi pracownik uważa, że to pracodawca powinien zapewnić mu dostęp do szkoleń.
  • Brak narzędzi i możliwości rozwoju w ramach organizacji będzie skutkował utratą motywacji, a w konsekwencji większą otwartością na zmianę pracy.

Obecnie tylko jeden na sześciu pracowników (16 proc.) chce zdobywać nowe kompetencje, wybierając tradycyjne formy szkolenia - wynika z badania przeprowadzonego przez GoodHabitz w grudniu 2021 roku na grupie 14 671 respondentów z 13 krajów europejskich. Nauka „face to face” jest równie mało popularna, co nauka od koleżanek i kolegów, na którą również wskazuje 16 proc. pracowników. Nieco więcej, bo 21 proc., pozytywnie wypowiada się na temat tzw. blended learning.

Czytaj: Ukrainki z dziećmi jadą do Polski. Gdzie czeka praca dla kobiet, jak ją znaleźć? 

- To mieszana metoda kształcenia, łącząca ze sobą tradycyjną naukę (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie (e-learning). Obecnie wśród polskich i europejskich pracowników przeważa jednak nauka online. Chęć rozwoju w domowym zaciszu jest naturalnym efektem pandemii, a także zmiany w modelach pracy i funkcjonowania - wyjaśnia Daniel Idźkowski, country director z GoodHabitz, europejskiej platformy oferującej szkolenia online.

(fot. mat.prasowe)
(fot. mat.prasowe)

Z badań wynika, że dla 37 proc. polskich pracowników najbardziej pożądaną formą nabywania nowych kompetencji jest nauka online. Poza tym, aż 48 proc. osób chciałoby się uczyć poprzez praktykę, a 32 proc. - przez kursy i tutoriale na kanale YouTube.

Proponowanie wyłącznie jednego formatu nauki nie jest już wystarczające, a pracownicy i studenci chcą mieć możliwość wyboru. Sposób kształcenia zależy też od indywidualnych predyspozycji, dla jednych idealnym rozwiązaniem będzie podcast, dla innych wideo z ekspertem, czy możliwość rozwiązywania testów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jak i czego chcą się uczyć pracownicy. Można się zdziwić

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA