Jacek Socha: Wielu wykształconych ludzi jest sfrustrowanych

- W ostatnich 25 latach nie zadbaliśmy należycie o edukację. Niepotrzebnie zachłysnęliśmy się wyższym wykształceniem – powiedział podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego Jacek Socha z PwC, były minister skarbu państwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jacek Socha: Wielu wykształconych ludzi jest sfrustrowanych

PODZIEL SIĘ


Autor: bd

www.portalsamorzadowy.pl

18 wrz 2014 16:26


ZAKTUALIZOWANE. Zdaniem Jacka Sochy „masowa produkcja” absolwentów wyższych uczelni była nietrafiona.

- Wielu z tych osób jest sfrustrowanych, mają poczucie straconego czasu na studia, w tym czasie mogliby rozwijać karierę zawodową – zaznaczył Jacek Socha.

Czytaj też: Wyższe wykształcenie nie daje dziś ani prestiżu, ani wielu szans na awans

Jego zdaniem ważne jest, by młodzi, wykształceni ludzie mogli znajdować dobrą pracę, m.in. w strefach ekonomicznych.

- Polska powinna być jedną wielką strefą ekonomiczną, bylibyśmy wówczas bogatsi. Strefy ekonomiczne powinny być bezterminowe, terminowe mogą być jedynie decyzje z nimi związane – podkreślił Jacek Socha.

Czytaj też: Tyle zainwestowały firmy w specjalnych strefach ekonomicznych w 2013 r.

Dariusz Kacprzyk, prezes BGK wyjaśnił, że BGK realizuje program BGK Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie. To pilotażowy program pożyczek dla absolwentów, wdrażany na zlecenie MPiPS.

– Polega na finansowaniu studentów i absolwentów w ciągu dwóch lat po ukończeniu studiów, proponujemy ultrakorzystne warunki kredytowania – zaznaczył Dariusz Kacprzyk.

Monika Pałasz z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zwróciła na fakt, że w ostatnich latach bardzo dużo środków zainwestowano w uczelnie wyższe. W efekcie możemy się pochwalić dobrą infrastrukturą i wyposażeniem szkół wyższych.

- Cieszy nas, że pojawiają się nowe kierunki, absolwenci wydziału informatyki Uniwersytetu Świętokrzyskiego są rozchwytywani. To wykształceni ludzie, którzy dają sobie radę na rynku pracy - powiedziała.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.