PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Inżynier pilnie poszukiwany. Firmy rekrutują na gliwickich targach pracy

  • km
  • 26 paź 2022 15:15

Jak wynika z raportu Pracuj.pl, inżynierowie to grupa zawodowa poszukiwana dziś na polskim rynku pracy jak nigdy wcześniej. - Rynek pracy sprzyja specjalistom w dziedzinie technologii. Bardziej niż tytuły przedsiębiorcy cenią obecnie praktyczne umiejętności kandydatów. Bez dyplomu się jednak nie obędzie. Akademicką aktywność można jednak z powodzeniem łączyć z tą zawodową, ponadto pracodawcy coraz częściej dostosowują swoją ofertę do osób studiujących. Można więc dobrze zarabiać, nie rezygnując ze studiów drugiego stopnia - podkreśla Marek Drewniak, kierownik Sekcji Badań i Rozwoju w Dziale Automatyki w gliwickiej firmie AIUT.

Inżynier pilnie poszukiwany. Firmy rekrutują na gliwickich targach pracy
Współpraca środowiska akademickiego z biznesem pozwala w sposób płynny włączać nowe kadry do firm (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Zatrudnienie oparte na umiejętnościach wzrosło o ponad połowę w ciągu ostatnich dwóch lat. Dzisiaj doświadczeni inżynierowie potrzebni są jak nigdy wcześniej.

- Automatyk, mechatronik, elektrotechnik, developer IT, elektryk – inżynierowie tych specjalizacji mogą bez wahania umawiać się na rozmowę o pracę w naszej firmie. Oczywiście o zatrudnieniu, jak zawsze decyduje kilka czynników, ale z naszego punktu widzenia, jako integratora systemów automatyki, ważna jest przede wszystkim posiadana wiedza techniczna, kompetencje do pracy zespołowej, a także praktyczne umiejętności. Jednocześnie wspieramy naszych pracowników w dalszym rozwoju, tak aby mogli łączyć pracę u nas z akademicką aktywnością – wyjaśnia Marek Drewniak z gliwickiej firmy AIUT. Firma zatrudnia dziś ponad 1000 osób, w tym ok. 600 inżynierów różnych specjalizacji.

Przeczytaj: Bez dyplomu się nie obędzie, ale już nie trzeba kończyć magistra

Coraz większe szanse na szybsze wejście na zawodową ścieżkę mają także studenci.

– Studiując nabywamy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również umiejętności ogólnego radzenia sobie w środowisku pracy, rozwiązywania złożonych problemów technicznych, konsultacji czy raportowania. W mojej ocenie wyłącznie ścieżka uczelniana pozwala przyswoić te umiejętności. Scenariuszem idealnym jest odbywanie praktyk lub stażu u potencjalnych pracodawców. W naszym przypadku studenci mogą dołączyć do płatnego programu stażowego w laboratorium AIUT Lab, gdzie mają szansę zapoznać się z najnowszymi technologiami, robotami przemysłowymi i projektować oraz wdrażać komercyjne projekty. Tu również stale prowadzimy nabory – zachęca ekspert AIUT.

Ścisła współpraca środowiska akademickiego z biznesem, pozwala w sposób płynny włączać nowe kadry w szeregi polskich firm. Jak wskazują pracodawcy, taki model daje obopólne korzyści.

– Zarówno my jako pracodawca, jak i studenci Politechniki Śląskiej mamy tę szczególną i komfortową sytuację, że nie musimy szukać daleko – my talentów, oni pracy – zaznacza Marek Drewniak i dodaje:

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Inżynier pilnie poszukiwany. Firmy rekrutują na gliwickich targach pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Kamil 2022-10-31 15:19:59

    Pitu pitu ja posłucham.... niech napisze firma jakie stawki proponuje a nie że szuka inżynierów. Jeżeli szuka nawet inżynierskich studentów to znaczy, że wykwalifikowany personel poszedł tam gdzie płacą więcej.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA