Internetowa aplikacja dla bezrobotnych. Tworzą ją polscy uczniowie

• Polscy uczniowie odbyli miesięczne staże zawodowe w Irlandii Północnej w ramach programu "Erasmus +".
• Efektem ich pobytu za granicą będzie internetowa aplikacja dla bezrobotnych tworzona na potrzeby powiatowego urzędu pracy w Wodzisławiu Śląskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Internetowa aplikacja dla bezrobotnych. Tworzą ją polscy uczniowie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 mar 2016 15:06


Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. już po raz trzeci mieli okazję odbycia praktyk zawodowych w Irlandii Północnej.

(fot. mat.pras.) (fot. mat.pras.)

– Ze względu na spore zainteresowanie stażami w tym roku szkolnym umożliwiliśmy wyjazd za granicę dwóm grupom uczniów, kształcących się na kierunkach technik informatyk i technik teleinformatyk – wyjaśnia Czesław Pieczka, dyrektor ZST.

Powstanie aplikacja dla bezrobotnych

Młodzież spędziła cztery tygodnie w Derry, rozwijając swoje umiejętności pod okiem brytyjskich pracodawców.

(fot. mat.pras.) (fot. mat.pras.)

Efektem ich pobytu będzie internetowa aplikacja, jaką tworzą na potrzeby powiatowego urzędu pracy w Wodzisławiu Śląskim. Będzie ona wspierała mieszkańców pozostających bez pracy w efektywnym poszukiwaniu zajęcia zapewniającego stały dochód, a zarazem będzie pomagać bezrobotnym w szybszym dotarciu do informacji na temat potencjalnego pracodawcy. Przy tworzeniu aplikacji stażyści wzorują się na rozwiązaniach opracowanych przez Brytyjczyków i tamtejszym systemie pomocy społecznej.

Premiera w kwietniu

Prezentacja aplikacji odbędzie się prawdopodobnie w maju podczas szkolenia dla osób bezrobotnych, kiedy to uczniowie (stażyści) zaprezentują stworzony przez siebie program jako narzędzie pozwalające efektywnie poszukiwać pracy.

(fot. mat.pras.) (fot. mat.pras.)

W nagrodę wszyscy uczniowie zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń otrzymają nowoczesne tablety multimedialne, które w całości zostały sfinansowane ze środków unijnych. Całość przedsięwzięcia – zarówno staże w Irlandii Północnej, jak i prace nad aplikacją zostały sfinansowane ze środków unijnych w ramach programu "Erasmus+".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ciekawy 2016-03-15 09:18:29

Ciekawe ilu miejsc pracy powstanie dzięki kolejnej aplikacji.