PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

ING stawia na start-upy i rusza z konkursem grantowym

Bank ING ruszył z pierwszą edycją konkursu dla młodych naukowców i start-upów na najlepsze rozwiązania dotyczące obszaru czystej energii. To program grantowy banku, który ma wspierać projekty w obszarze zrównoważonego rozwoju. Pula nagród to 1 mln zł.

  • km
  • 4 kwi 2022 11:24
ING stawia na start-upy i rusza z konkursem grantowym
Program grantowy banku ING ma wspierać projekty w obszarze zrównoważonego rozwoju (fot. Shutterstock)
REKLAMA

– Od wielu lat promujemy rozwiązania związane ze zrównoważonym rozwojem. Wprowadzamy do oferty produkty wspierające działania proekologiczne i odpowiedzialnie zarządzamy ryzykiem środowiskowym. Dzielimy się z klientami naszą wiedzą i doświadczeniem. Teraz chcemy również zachęcać do działań na rzecz środowiska start-upy i młodych naukowców. W ogłoszonej w połowie 2021 roku Deklaracji Ekologicznej zobowiązaliśmy się do przekazania 2 mln zł na program grantowy dla tej grupy na realizację projektów w obszarze zrównoważonego rozwoju. Najlepsze projekty będziemy nagradzać w konkursach organizowanych dwa razy do roku. Wierzymy, że wspólnymi działaniami, z wykorzystaniem technologii i innowacyjnych rozwiązań, możemy jeszcze więcej osiągnąć - wyjaśnia wiceprezes ING Banku Śląskiego Joanna Erdman. 

W konkursie grantowym zostaną wyłonione najbardziej innowacyjne rozwiązania, odpowiadające na wyzwanie konkursu: Jak możemy zapewnić wszystkim dostęp do czystej i dostępnej energii.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zobacz: ING stworzyło mural, który oczyszcza powietrze

Najlepsze rozwiązania zgłoszone do konkursu otrzymają granty na dalszy rozwój projektów. Za pierwsze miejsce jest to 400 tys. zł, za drugie miejsce 300 tys. zł, a za trzecie miejsce 150 tys. zł. Dodatkowo przewidziana jest też możliwość przyznania nagród specjalnych, o łącznej wartości 150 tys. zł.

– Budując założenia programu grantowego przeprowadziliśmy wiele badań i rozmów ze start-upami i naukowcami – stworzyliśmy koncepcję konkursu adresującą potrzeby i oczekiwania tej grupy. Uwzględniliśmy elementy, które są dla nich istotne, m.in. warsztaty, mentoring, działania promocyjne. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie przyczynimy się do popularyzacji rozwiązań w zakresie czystej i dostępnej energii oraz twórczego myślenia nastawionego na kreowanie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze ESG - tłumaczy Małgorzata Jarczyk-Zuber, chief innovation officer ING Banku Śląskiego.

Ogłoszenie finalistów nastąpi 6 czerwca. Zwycięzcy wyłonieni zostaną 27 czerwca podczas gali finałowej konkursu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ING stawia na start-upy i rusza z konkursem grantowym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA