PARTNERZY PORTALU

Informatyka najpopularniejsza na Politechnice Świętokrzyskiej

  • Autor: PAP/JP
  • 16 lip 2021 16:58

Politechnika Świętokrzyska podsumowała w piątek pierwszy etap rekrutacji. W nowym roku akademickim dla studentów przygotowano 2500 miejsc. Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki informatyczne.

Informatyka najpopularniejsza na Politechnice Świętokrzyskiej
W nowym roku akademickim dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej przygotowano 2500 miejsc (fot. Pixabay)
REKLAMA

Jak poinformowali podczas piątkowej konferencji przedstawiciele PŚk, elektroniczna rejestracja kandydatów trwała do 14 lipca. W pierwszym etapie naboru najpopularniejszymi kierunkami były informatyka, budownictwo, automatyka i robotyka, ekonomia, logistyka i odnawialne źródła energii. Informatykę chce studiować 315 osób, połowę mniej budownictwo. Na automatykę i robotykę zgłosiło się ponad 100 chętnych.

Łączna liczba kandydatów na studia pierwszego stopnia wyniosła 1951 na 2500 przygotowanych miejsc, w tym 1536 zgłoszeń napłynęło na studia stacjonarne i 415 na niestacjonarne. To zdecydowanie więcej niż dwa lata temu (ok. 1,2 tys. kandydatów), ale mniej niż w 2020 roku (prawie 2 tys. kandydatów).

"Poprzedni rok był wyjątkowy pod względem zgłoszeń, ale też wyjątkowy pod względem liczby studentów, którzy zrezygnowali z kształcenia na uczelni" - powiedział prof. Artur Maciąg prorektor ds. studenckich i dydaktyki.

Zapewnił, że uczelnia zrobi wszystko, aby od października ruszyły zajęcia stacjonarnie. Osoby, które się nie dostały będą miały drugą szansę. Od 17 do 27 lipca prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca na wszystkie kierunki w ofercie edukacyjnej PŚk.

Ostateczne wyniki naboru na studia będą znane pod koniec września.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Informatyka najpopularniejsza na Politechnice Świętokrzyskiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA