×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Informatyka i biznes najpopujarniejszymi kierunkami studiów na Politechnice Łódzkiej

  • Autor: PAP/JP
  • 14 lip 2022 12:02

Computer Science, Information Technology oraz zarządzanie to przodujące pod względem liczby zgłoszeń kierunki na Politechnice Łódzkiej. Jak podała uczelnia, która właśnie zakończyła rekrutację na studia I stopnia, kandydaci decydujący się na te kierunki równie chętnie wybierają studia w jęz. polskim i angielskim.

Informatyka i biznes najpopujarniejszymi kierunkami studiów na Politechnice Łódzkiej
Rektorat Politechniki Łódzkiej (fot. Polimerek/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)
REKLAMA

Podczas tegorocznej rekrutacji kandydaci na studia stacjonarne mogli wybierać na PŁ spośród 54 kierunków. Najwięcej chętnych było do studiowania na kierunku Computer Science - 15 osób na miejsce. Popularne były także kierunki: Information Technology - 12 osób na miejsce, zarządzanie - 11,2, Business and Technology - 11,1, zarządzanie i inżynieria produkcji - 10,6, logistyka - 9,9, Business Studies - 9,6.

Uczelnia oferowała także 7 kierunków studiów niestacjonarnych, z których największą popularnością cieszyły się automatyka i sterowanie robotów (9,2), informatyka (7,21), zarządzanie i inżynieria produkcji (6,1).

Zdaniem pełnomocniczki rektora ds. rekrutacji, dr inż. Joanny Ochelskiej-Mierzejewskiej, tendencje do wyboru określonych kierunków można zaobserwować od kilku lat.

"Kandydaci najchętniej decydują się na kierunki informatyczne oraz na kierunki związane z biznesem, w obu przypadkach zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Cieszy jednak fakt, że dla kierunków, które w poprzednich latach były niszowe, można zaobserwować wzrost zainteresowania. Chodzi m.in. o fizykę techniczną, kierunki z szeroko rozumianą chemią, czy też papiernictwo i poligrafię. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kierunki artystyczne - architektura oraz wzornictwo. Przed tymi kandydatami postawiliśmy jeszcze jedno wyzwanie, a mianowicie sprawdzian z uzdolnień plastycznych" - zaznaczyła.

Listy przyjętych na Politechnikę Łódzką zostaną ogłoszone 22 lipca.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Informatyka i biznes najpopujarniejszymi kierunkami studiów na Politechnice Łódzkiej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA