PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Ile kosztują studia na kierunku start-up, e-commerce, zarządzanie biznesem?

  • Autor: MN
  • 28 sie 2017 11:08

Uczelnie wyższe od kilku lat posiadają w swojej ofercie studia dedykowane twórcom startu-upów czy założycielom firm specjalizujących się w sprzedaży internetowej. Serwis mambiznes.pl postanowił przeanalizować pod tym kątem kilka polskich uczelni.

Ile kosztują studia na kierunku start-up, e-commerce, zarządzanie biznesem?
Adobe Stock
REKLAMA

• Przeanalizowano uczelnie w Warszawie, Poznaniu, Toruniu i we Wrocławiu.

• Część studiów jest podyplomowych, niektóre uczelnie prowadzą specjalizacje na kierunkach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Ceny w zależności od kierunku i typu studiów, wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o studia z zakresu start-upów, przeanalizowano Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (kierunek akademia start-Up), Szkołę Główną Handlową w Warszawie studia start-up w biznesie) oraz Wyższa Szkołę Bankową we Wrocławiu (tworzenie i rozwój start-upów).

Wszędzie nauczanie trwa dwa semestry – studia są podyplomowe. Na SGH studia są najdroższe, kosztują 8,8 tys. zł. Uczelnia prowadzi też nauczanie stacjonarne na kierunkach e-biznes, menadżerskim, czy z zarządzania finansami przedsiębiorstwa, które są darmowe.

UE we Wrocławiu pobiera 3,8 tys. zł, a WSB we Wrocławiu – 4565 zł plus 100 zł wpisowego.

Kolejny kierunek przeanalizowany przez mambiznes.pl to e-commerce. Tym razem wybrano Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu (specjalizacja e-commerce na kierunku informatyka), Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu (manager w e-commerce) i Akademię Leona Koźmieńskiego (handel elektroniczny). Tylko w pierwszym przypadku mamy do czynienia ze studiami inżynierskimi (niestacjonarnymi). Pozostałe uczelnie oferują studia 2-semestrowe, podyplomowe.

Czytaj też: Studia niestacjonarne będą trwały dłużej?

Ponieważ WSB w Poznaniu posiada specjalizację na kierunku informatyka, cena dotyczy sześciu semestrów – 17 250 zł. Na WSH we Wrocławiu za dwa semestry zapłacimy 3,9 tys. zł plus 300 zł wpisowego. Akademia Leona Koźmińskiego pobiera 7, tys. zł plus 200 zł wpisowego.

Ostatni kierunek wzięty pod lupę to zarządzanie biznesem. W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu jest to specjalizacja na kierunku zarządzanie. Są to studia magisterskie, 4-semestrowe, niestacjonarne, kosztujące 8,5 tys. zł (plus 400 zł opłaty rekrutacyjnej).

Czytaj też: Jak zaprogramować ucznia na dobrego pracownika?

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu prowadzi studia licencjackie na kierunku zarządzanie biznesem. Niestacjonarne kosztują 16 050 zł plus 85 zł wpisowego za sześć semestrów (niestacjonarne).

Z kolei na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu nie pobiera nic za studia z zarządzania biznesem, ponieważ są one stacjonarne (magisterskie, czterosemestrowe). 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ile kosztują studia na kierunku start-up, e-commerce, zarządzanie biznesem?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA