×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ile dzieci w żłobku pod opieką jednego opiekuna?

  • Autor: PAP/AT
  • 24 maj 2017 13:01

Pozostawiamy liczebność dzieci pod opieką jednego opiekuna w żłobku lub w klubie dziecięcym na dotychczasowym poziomie - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Ile dzieci w żłobku pod opieką jednego opiekuna?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Liczba dzieci w żłobkach na jednego opiekuna pozostanie bez zmian.

• Nie zostanie zwiększona - poinformowała Elżbieta Rafalska.

• Jak dodała, zakończyły się konsultacje projektu, który wprowadzić miał zmiany w ustawie żłobkowej.

W czwartek (25 maja) projektem zajmie się nim Komitet Stały Rady Ministrów.

Pod koniec kwietnia resort rodziny, pracy i polityki społecznej skierował do konsultacji projekt nowelizacji niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin - zaproponowane w nim rozwiązania są efektem przeglądu systemu wsparcia rodzin, do którego zobowiązała rząd ustawa wprowadzająca program "Rodzina 500 plus".

W projekcie zaproponowano m.in. zmiany w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, tzw. ustawie żłobkowej. Wzbudziły one kontrowersje, protestowały m.in. środowiska opiekunek w żłobkach i klubach dziecięcych, uwagi miał też Rzecznik Praw Dziecka.

Rafalska powiedziała, że zakończył się już etap uzgodnień resortowych i konsultacji społecznych projektu i w czwartek stanie on Komitecie Stałym Rady Ministrów. W wyniku konsultacji wprowadzono do niego zmiany. Minister podkreśliła, że projekt był szeroko konsultowany przez zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego, ale uwagi zgłosiły też liczne stowarzyszenia opiekunek w żłobkach i klubach dziecięcych.

"My mówiliśmy, że jesteśmy otwarci na te uwagi, że głównym celem zmian ma być zniwelowanie barier przy zakładaniu i prowadzeniu instytucji opieki, ale bez obniżania bezpieczeństwa dzieci i komfortu pobytu. Od początku mówiliśmy, że nie ma kompromisu między dostępnością a bezpieczeństwem, ja zawsze bezpieczeństwo stawiam na pierwszym miejscu" - zapewniła Rafalska.

Liczba dzieci w żłobkach pod opieką jednego opiekuna pozostanie bez zmian - powiedziała minister rodziny (Elżbieta Rafalska, fot.premier.gov.pl/P. Tracz/flickr)
Liczba dzieci w żłobkach pod opieką jednego opiekuna pozostanie bez zmian - powiedziała minister rodziny (Elżbieta Rafalska, fot.premier.gov.pl/P. Tracz/flickr)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ile dzieci w żłobku pod opieką jednego opiekuna?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA