PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Humaniści też są w cenie. Biznes zagląda na uczelnie

Nie tylko uczelnie techniczne przyciągają biznes. Choć to o pozyskanie kandydatów ze specjalistycznym wykształceniem najtrudniej, biznes walczy także o humanistów. Kandydaci to jedno, chodzi także o wspólne badania. Jak się okazuje, uniwersytety, także humanistyczne, mogą być dobrym partnerem do działalności badawczej.

Humaniści też są w cenie. Biznes zagląda na uczelnie
Jeden z wydziałów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Fot. UKSW)
REKLAMA
  • W czerwcu Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego podpisał umowę z firmami KGHM Polska Miedź S.A. oraz PGE Polska Grupa Energetyczna.
  • W lutym tego roku Uniwersytet w Białymstoku podpisał umowę o współpracy ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego.
  • Choć współpraca z biznesem i instytucjami państwowymi częściej dotyczy uniwersytetów technicznych - o kadrę z wykształceniem specjalistycznym jest obecnie najtrudniej - to i uniwersytety ogólne zyskują na popularności.

Kilka dni temu o współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie poinformował BOŚ Bank. Obie instytucje mają razem prowadzić projekty na rzecz środowiska. – Wybór uczelni, z którą bank chciałby podjąć współpracę, podyktowany był faktem, że UKSW posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów badawczo-rozwojowych na rzecz środowiska naturalnego – słyszymy w BOŚ Banku.

BOŚ Bank będzie wspierać jeden z priorytetowych kierunków badań naukowych UKSW, jakim jest obszar „człowiek i jego środowisko”. – Współdziałanie polegać będzie na prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych, organizacji wspólnych działań i kampanii edukacyjnych na rzecz środowiska i kooperacji dydaktyczno-edukacyjnej – słyszymy w banku. Dodatkowo współpraca ma polegać na organizacji szkoleń, stażów, praktyk dla studentów. – Ponadto, w ramach wzajemnej współpracy, planuje się utworzenie Kapituły nagradzającej najlepsze prace studenckie poświęcone aspektom ekologicznym – informują przedstawiciele banku.

BOŚ Bank ma 30-letnie doświadczenie w zakresie finansowania rozwiązań ekologicznych. W tym czasie udzielił około 20,8 mld zł kredytów ekologicznych na różne zadania służące ochronie środowiska, a wartość inwestycji zrealizowanych z ich udziałem to 51,5 mld zł.

- Jestem przekonany, że stworzona przez nas platforma wymiany wiedzy i doświadczeń przyniesie wymierne efekty obu instytucjom - powiedział Bogusław Białowąs, prezes BOŚ Banku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

UKSW i... firmy energetyczne

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Humaniści też są w cenie. Biznes zagląda na uczelnie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Krakowianka 2019-07-24 08:52:45

    Bez humanistów nie ma życia , od tego zaczyna się nauka !

  • NaukiSpołeczne 2019-07-23 22:35:17

    Dawno nie czytałam większgo nieporozumienia, głównie w nagłówku. Brakuje chyba ramki: artykuł sponsorowany

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA