Huawei oferuje staże studentom Politechniki Świętokrzyskiej

Politechnika Świętokrzyska porozumiała się z chińską firmą Huawei. Uczenia może liczyć na wsparcie merytoryczne a także staże i praktyki dla swoich studentów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Huawei oferuje staże studentom Politechniki Świętokrzyskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

20 paź 2015 21:20


List intencyjny na temat współpracy podpisali we wtorek, 20 października w Kielcach przedstawiciele uczelni i przedsiębiorstwa.

W ramach współpracy studenci (głównie informatyki) Politechniki Świętokrzyskiej będą mogli przygotowywać się do zawodu w ramach staży i praktyk w firmie. W przyszłości jej przedstawiciele będą przyjeżdżali na uczelnię, by udzielać merytorycznego wsparcia w zakresie teleinformatyki.

- To porozumienie o wymianie doświadczeń, wsparciu studentów w zakresie nowych technologii, a także umożliwienie im rozwoju w teleinformatyce. Mamy nadzieję, że da ono możliwość przygotowania do zawodu i podjęcia w przyszłości lepszej pracy - powiedziała PR menadżer Huawei Polska, Mo Zhang.

Jak dodała, studenci będą mogli brać udział w konkursie - skierowanym także do absolwentów uczelni - na projekt związany z branżą ICT. Autorzy wyróżnionych pomysłów wyjadą na dwutygodniowe szkolenie i warsztaty do głównej siedziby firmy w Chinach.

- Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych talentów. Potrzebujemy zdolnych ludzi, chcemy wyłonić takie osoby, by potem mogły do nas dołączyć - podkreśliła Mo Zhang.

Nowe możliwości dla studentów

W ramach współpracy przedstawiciele środowiska akademickiego będą także mogli uczestniczyć w warsztatach nowych technologii w centrum innowacji firmy, w warszawskim oddziale przedsiębiorstwa.

Jak powiedział prorektor PŚ prof. Bogdan Antoszewski, uczelnia po raz pierwszy będzie współpracowała ze światowymi potentatem w swojej branży.

- Mamy nadzieję, że te staże zaowocują tym, że młodzi ludzie później trafią do naszego przemysłu, by móc wdrażać nowatorskie technologie - dodał.

Memorandum o współpracy uczelni i Huawei Polska zawarto podczas konferencji "Reaktywacja Centralnego Okręgu Przemysłowego w nowej formule nowoczesnych technologii i innowacyjnej gospodarki", zorganizowanej przez fundację Consortio.

Jak podkreślał obecny na spotkaniu minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, firma Huawei to "symbol sukcesu chińskiej gospodarki i innowacyjnej myśli", a porozumienie z politechniką otwiera możliwości nie tylko dla uczelni, ale także dla Kielc i województwa świętokrzyskiego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.