PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Gumtree.pl: Chcesz mieć zawód przyszłości? Podpowiadamy co i gdzie studiować

  • Justyna Koc
    jk
  • 20 lip 2017 8:00

Najbardziej przyszłościowymi zawodami są specjaliści Big Data, IT oraz robotyki i sztucznej inteligencji - wynika z raportu „Aktywni + Przyszłość Rynku Pracy” zrealizowanego przez serwis z ogłoszeniami o pracę Gumtree.pl.

Gumtree.pl: Chcesz mieć zawód przyszłości? Podpowiadamy co i gdzie studiować
Adobe Stock
REKLAMA

- Jak wynika z naszego badania, aż 88 proc. polskich studentów zgadza się ze stwierdzeniem, że umiejętność korzystania z nowych technologii gwarantuje lepszą pracę - komentuje Katarzyna Merska, koordynator ds. komunikacji w Gumtree.pl. 

- Jeśli chodzi o naukę obsługi nowych urządzeń i programów, co trzeci student zgadza się, że jest ona konieczna by utrzymać się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy - dodaje.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Studenci tych kierunków boją się o zawodowa przyszłość

Analiza baz danych

Umiejętności statystyczne i analizy dużych zbiorów danych, w połączeniu ze zdolnością interpretacji wyników w kontekście szerszych trendów społecznych, będą bardzo pożądane na rynku pracy.

Według rankingu Glassdor 2017, wśród najlepiej wynagradzanych zawodów w czołówce znajdują się: data engineer, data scientist, data miner, researcher oraz analityk interpretujący dane w szerszym kontekście społecznym.

Przykładowe kierunki studiów:

• Inżynieria danych na Politechnice Gdańskiej – studenci dowiadują się, jak postępować i interpretować duże zbiory danych z różnych źródeł.

• Analiza danych – big data w Szkole Głównej Handlowej – przekazywane są umiejętności budowania modeli analizy danych, projektowania badania reprezentacyjnego czy prowadzenia analiz statystycznych.

• Zarządzanie informacją na Uniwersytecie Jagiellońskim – studenci kształcą się w zakresie oceniania i projektowania rozwiązań informacyjnych usprawniających działalność człowieka.

Sztuczna inteligencja

Szybki rozwój metod wykorzystujących sztuczną inteligencję sprawia, że na rynku pracy poszukiwani będą specjaliści zajmujący się sztuczną inteligencją, inteligentnymi maszynami i robotami.

Przykładowe kierunki studiów:

• Automatyka i robotyka na Politechnice Gdańskiej – przeprowadzane są laboratoria ze sterowników programowalnych, dzięki czemu możemy symulować procesy technologiczne, jak choćby procesy produkcyjne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Gumtree.pl: Chcesz mieć zawód przyszłości? Podpowiadamy co i gdzie studiować

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA