PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Grzegorz Puda: każdy w dzieciństwie chciał być strażakiem

  • Autor: PAP/km
  • 10 wrz 2022 12:43

Każdy z nas w dzieciństwie chciał być strażakiem; to zawód i misja - mówił minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda do uczestników zainaugurowanej w sobotę w Bielsku-Białej II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Grzegorz Puda: każdy w dzieciństwie chciał być strażakiem
Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda podczas II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (fot. PAP/Tomasz Wiktor)
REKLAMA

- Każdy z nas w dzieciństwie chciał być strażakiem. To zawód i misja, która cieszy się największym uznaniem Polaków. Wyjazdy, by ratować życie i mienie są czymś, co dla was jest misją do spełnienia. Gościcie na olimpiadzie, by hartować ciało, ćwiczyć kondycję i sprawdzić, czy dotychczasowe dokonania przynoszą rezultaty. (…) Chcę życzyć, abyście wszyscy zostali strażakami - mówił podczas inauguracji Grzegorz Puda.

Minister wskazał, że rywalizacji sportowej towarzyszyły będą także zmagania umysłów. - Mamy zagadki, które rozwiną umysł. To istotne, by w tym trudnym pocovidowym czasie więcej czasu spędzić razem i na świeżym powietrzu - powiedział Grzegorz Puda.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przeczytaj: Strażak najbardziej poważanym zawodem. Najgorzej postrzegani influencerzy

Komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej st. bryg. Zbigniew Mizera powiedział, że w zawodach uczestniczy ponad 250 młodych osób.

- Ważny jest tu nie tylko aspekt sportowy, ale także integracyjny. To dobrze, że spotykają się młodzi z różnych jednostek czy nawet województw, by wymienić doświadczenia i nawiązać kontakty. Tutaj wykuwają się kadry pożarnictwa ochotniczego i zawodowego. Ja także zaczynałem od młodzieżowej drużyny - powiedział komendant.

Wydarzenie potrwa do niedzieli. Drużyny pożarnicze będą mierzyły się w pięciu konkurencjach wliczanych do klasyfikacji generalnej. W tym roku rywalizacja będzie się toczyła także na polu wiedzy o UE i funduszach unijnych.

Wicedyrektor departamentu komunikacji i promocji funduszy europejskich w resorcie funduszy i polityki regionalnej Agnieszka Clarey zaznaczyła, że młodzież pogłębi wiedzę z zakresu funduszy unijnych i przystąpi do konkurencji edukacyjnej. - Będzie ona polegała na stworzeniu krótkiej formy literackiej poświęconej UE. Popieramy każdą formą propagowania wiedzy o Unii, również wśród dzieci i młodzieży - powiedziała.

Zobacz: Ruszyły wypłaty dodatków emerytalnych dla strażaków ochotników

Na uczestników zawodów czekają pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego, strefa zabawy oraz wizyta na poligonie strażackim.

Olimpiada jest okazją dla samorządowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych do wysłuchania prelekcji poświęconych funduszom europejskim.

Olimpiada rozgrywana jest po raz drugi. Zeszłoroczna edycja również zgromadziła przeszło 250 przedstawicieli Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy OSP z całej Polski. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Grzegorz Puda: każdy w dzieciństwie chciał być strażakiem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Błyskawicznie zaskarżamy Postanowienia zbrodniarzy nie Wyroki Sądów.Rej.W formie Skarg do ETPC 2022-09-12 08:35:58

    PSL-PiS-Morawiecki,Kaczyński są największymi gnidami,bandytami,Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów)po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych,zbrodni przeciwko własnemu Narodowi.Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi,fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach.Mieszkańcy nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych).Ludziska,nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni,nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka(formularz w języku PL był dostępny do pobrania na stronie)do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw,25tys Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.Rozp.Ministra Zdrowia z dnia 24.09.2013 w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U.2013poz.1248 z późniejszymi zmianami 21.03.2019r.Dz.U.2019poz.736;Lekarz POZ odmówi badania przeciwciał anty HBs,w majestacie prawa pozabijali Naszych rodaków,najbliższych,celem wyłudzania w sposób niedozwolony funduszy pod Krajowym Planem Odbudowy,nie doczekacie się słowa przepraszam od Prezydenta Andrzeja Dudy każą wam zaciskać pasa przy już chorych potrzebujących pomocy głowach.Mapy w zasobach miejskiej dokumentacji geodezyjno kartograficznej zostały całkowicie sfałszowane i ewidencja gruntów,usunięto klasyfikacji gruntów,jesteście kalekami(gorszym sortem)niewolnikami bez żadnych praw?Kupicie ziemie rolną,odbudujecie dobrostan zwierząt,otrzymacie max funduszy UE5lat

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA