Grupa Azoty stworzyła Centrum Edukacji Ratowniczej

Strażacy i ratownicy z Grupy Azoty będą odbywać specjalne szkolenia podnoszące ich kwalifikacje zawodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Azoty stworzyła Centrum Edukacji Ratowniczej

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

13 mar 2015 14:13


Centrum Edukacji Ratowniczej Grupy Azoty - CERGA, to jednostka odpowiedzialna za okresowe i specjalistyczne szkolenie strażaków i ratowników chemicznych pracujących w Grupie Azoty - Centrum oznacza nową jakość w zakresie bezpieczeństwa, ratownictwa chemicznego i przeciwpożarowego w Polsce - mówi Artur Kopeć, członek zarządu Grupy Azoty.

CERGA powstała na bazie Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Puławy, a swoją działalność rozpoczęła 12 marca 2015 roku, inauguracyjnym szkoleniem dla ratowników chemicznych. Wzięli w nim udział pracownicy Grupy Azoty z Tarnowa, Kędzierzyna, Polic, Puław i Grzybowa (gdzie siedzibę ma Grupa Azoty Siarkopol). Program pierwszego szkolenia obejmował badania lekarskie, część teoretyczną oraz praktyczną, w tym ćwiczenia i test w komorze dymnej. Jednocześnie odbyło się spotkanie Zespołu Ochrony Przecipożarowej Grupy Azoty, w ramach którego powołane zostało CERGA.

Czytaj też: Grupa Azoty: 110 nowych miejsc pracy w Tarnowie

Centrum Edukacji Ratowniczej Grupy Azoty będzie organizować i prowadzić szkolenia w ramach całej Grupy Kapitałowej. Podstawowym zadaniem jednostki jest podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności pracowników Grupy Azoty, odpowiadających za bezpieczeństwo, ratownictwo i ochronę przeciwpożarową w zakładach dużego ryzyka.

Czytaj całość na WNP.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.