FRDL MISTiA rozdaje kursy zawodowe i staże

Osoby zwolnione w przeciągu ostatnich 6 miesięcy lub zagrożone zwolnieniem mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów i kursów zawodowych oraz odbyć staż zawodowy w projekcie realizowanym przez FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

FRDL MISTiA rozdaje kursy zawodowe i staże

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

28 mar 2013 14:02


Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w styczniu 2013 roku, aż 2313 pracowników zostało zwolnionych w Małopolsce z przyczyn zakładu pracy, a kolejne 431 jest przewidzianych do zwolnienia. FRDL MISTiA w ramach projektu „Reintegracja zawodowa osób dotkniętych negatywnymi skutkami procesów restrukturyzacji małopolskich przedsiębiorstw" chce pomóc takim osobom w zdobyciu poszukiwanych kwalifikacji oraz znalezieniu nowej pracy.

W ramach ścieżki wsparcia dla poszukujących pracy uczestnicy będą mogli skorzystać z warsztatów z technik aktywnego poszukiwania pracy, na których zdobędą wiedzę na temat rynku pracy, uwarunkowań zmian na rynku pracy, instytucji rynku pracy oraz oczekiwań pracodawców wobec kompetencji pracowników. Nabędą umiejętności poszukiwania pracy, w tym sporządzania dokumentów aplikacyjnych, udoskonalą umiejętności wyznaczania własnych celów zawodowych i osobistych oraz wyćwiczą umiejętności efektywnego komunikowania się, zwięzłego wypowiadania swoich poglądów i racji oraz autoprezentacji w kontakcie z potencjalnym pracodawcą.

Kolejnym etapem będzie kurs zawodowy, na którym uczestnicy mogą zdobyć kwalifikacje poszukiwane obecnie na rynku pracy. Nową wiedzę oraz umiejętności będą mogli wykorzystać w praktyce na stażach i praktykach zawodowych, które potrwają od 1 do 6 miesięcy w wybranych firmach. Wszystkie oferowane rodzaje wsparcia są bezpłatne, a dodatkowo uczestnicy otrzymają stypendium szkoleniowe za udział w projekcie.

Ze złożeniem dokumentów rekrutacyjnych należy się śpieszyć, gdyż już na początku kwietnia ruszają pierwsze zajęcia. O przyjęciu do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.