×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

FNP wręczyła stypendia młodym naukowcom

  • PTWP - PulsHR
    KDS
  • 30 maj 2017 13:44

Prawie 3 mln zł trafi do młodych i ambitnych naukowców z Polski. W tegorocznej edycji konkursu START Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) wyróżnionych zostało 100 osób, z grona ponad 1100, którzy złożyli wnioski.

FNP wręczyła stypendia młodym naukowcom
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

FNP nagrodziła najlepszych badaczy młodego pokolenia (którzy nie ukończyli 30. roku życia) już po raz 25. stypendium wynosi 28 tys. zł na rok. Pieniądze mają pomóc młodym naukowcom w rozwoju kariery. 

W tym roku na konkurs wpłynęło 1152 wniosków. Na liście laureatów znalazło się 100 najzdolniejszych młodych ludzi (8,68 proc. spośród ubiegających się o stypendium). W tym gronie znalazło się 60 mężczyzn i 40 kobiet. Z czego 48 osób ma stopień doktora. 

Zdecydowana większość laureatów specjalizuje się w naukach chemicznych i biologicznych (po 15 stypendystów) oraz w naukach fizycznych (9 stypendystów). Reprezentują najbardziej prestiżowe uniwersytety w Polsce - Uniwersytet Warszawski (18 stypendystów), Uniwersytet Jagielloński (14 stypendystów), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (7 stypendystów) i Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Wrocławski (po 6 stypendystów).

- Wierzę, że wykorzystacie tę szansę i że pójdziecie śladem wielu waszych poprzedników, którzy teraz są już nie – wybitnymi początkującymi naukowcami – tylko wybitnymi naukowcami, którzy wytyczają nowe szlaki nauki polskiej i światowej - podczas uroczystej gali wręczenia dyplomów, zwracał się do laureatów Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: FNP wręczyła stypendia młodym naukowcom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA