PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

"Filie wyższych uczelni powinny istnieć i się rozwijać"

  • Autor: PAP/JP
  • 7 cze 2021 15:28

Filie wyższych uczelni w mniejszych miastach powinny istnieć i się rozwijać – podkreślił w poniedziałek w Jeleniej Górze wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek. Politechnika Wrocławska zamierza tam otworzyć nowe kierunki i zwiększyć liczbę studentów.

"Filie wyższych uczelni powinny istnieć i się rozwijać"
Wojciech Murdzek (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek podkreślił w poniedziałek podczas konferencji prasowej, że filie wyższych uczelni powinny istnieć w mniejszych miastach. "Te filie są bardzo ważne i odpowiedź na to, czy powinny funkcjonować, zamienia się w plany rozwojowe" - powiedział wiceminister.

Wskazał w tym kontekście na otwieranie nowych kierunków studiów w filia oraz programy zachęcające młodych ludzi do studiowania tam, a przez to związania się z takim dolnośląskimi miastami jak Jelenia Góra, Legnica czy Wałbrzych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiceminister podkreślił, że oprócz rozmów z rektorem Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiuszem Wójsem na temat rozwoju fili tej uczelni w Jeleniej Górze, rozmawiał również z władzami Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Państwowe Wyższej Szkoły Zawodowej. "To wszystko w aspekcie wagi obecności szkół wyższych w życiu Jeleniej Góry (…) i ważnej roli wyższych uczelni w życiu społecznym i gospodarczym regionu" - mówił.

Murdzek dodał, że działające w Jeleniej Górze firmy zgłaszają zapotrzebowanie na wykształconych pracowników. Rektor Politechnik Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs zapowiedział, że w odpowiedzi na to zapotrzebowanie, w jeleniogórskiej filii uczelni zostaną uruchomione nowe kierunki - elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn oraz informatyka techniczna.

"Jednym z głównych celów tej fili jest to, aby studenci tu studiujący zostali w tym mieście i kontynuowali swoją karierę zawodową. To jest z korzyścią dla lokalnego biznesu i dlatego oczekujemy, ze lokalny biznes będzie chciał w to zainwestować. Wyobrażam sobie, że mogą to być na przykład stypendia dla studentów, nagrody dla dobrych dydaktyków, czy współpraca z naszymi laboratoriami" - mówił rektor.

Politechnika Wrocławska ma również filie w Wałbrzychu i w Legnicy. Tam też powstają nowe kierunki studiów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: "Filie wyższych uczelni powinny istnieć i się rozwijać"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • ROBERT 2021-06-13 13:41:15

    Edukacja domowa to świetna alternatywa dla obecnego systemu edukacji, gdyż zapewnia dziecku większe szanse na dostanie się na topowe wyższe uczelnie. Wiele w tym temacie zmieniła Ustawa Zakrzewskich.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA