EYe on Tax: Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrali płatne praktyki w EY

• Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrali XI edycji konkursu EYe on Tax.
• Do zwycięskiej drużyny „Maczeta Podatkowa” należeli Jakub Cieśla, Arkadiusz Czach, Wiktor Podsiadło i Sebastian Trzcina.
• Nagrodą są płatne praktyki w EY.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EYe on Tax: Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrali płatne praktyki w EY

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

22 sty 2016 16:36


Zwieńczeniem finału konkursu z udziałem dwunastu drużyn była symulowana rozprawa sądowa, z udziałem sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. EYe on Tax to konkurs skierowany głównie do studentów IV i V roku kierunków prawniczych i ekonomicznych. Zwycięska drużyna - "Maczeta Podatkowa" - otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 24 tys. złotych oraz wygrała płatne praktyki w EY.

Drużyna, która zajęła drugie miejsce - zespół „Młode Wilki” z Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Krzysztof Frey, Bartłomiej Łukasik, Patryk Małkowiak i Karol Niemiec - wgrała iPady Apple mini. Ponadto najlepsze zespoły są nagradzane m.in. dostępem do systemu informacji prawnej LEX.

Trzy etapy

Trwający cały dzień finał był zwieńczeniem trzyetapowego konkursu, który rozpoczął się w październiku 2015 roku. Każda z drużyn drogą elektroniczną otrzymała zadanie konkursowe dotyczące problemów podatkowych, z którymi w praktyce borykają się przedsiębiorcy. Studenci zostali również poproszeni o przyjrzenie się rozprawie w jednym z sądów administracyjnych w Polsce, co miało uzmysłowić im jak będzie wyglądał finał i przysporzyć nie tylko doświadczenia procesowego, ale i dodatkowych punktów w konkursie.

Drugi etap odbył się w postaci internetowego webcastu. Zadaniem każdej z drużyn było także studium przypadku i przedstawienie rozwiązania, przy jednoczesnym wykazaniu się dogłębną znajomością polskiego prawa podatkowego i odpornością na presję upływającego czasu.

Do udziału w finale EYe on Tax zaproszono dwanaście najlepszych zespołów. Całodniowe zmagania składały się początkowo z rywalizacji w teście wiedzy i prezentacjach. W ścisłym finale, który po raz kolejny przyjął formę rozprawy sądowej, uczestniczyły dwie drużyny, wcielając się w strony postępowania sądowego. Ich wysiłki oceniało jury pod przewodnictwem Agnieszki Tałasiewicz, partnera w dziale doradztwa podatkowego EY oraz partnera zarządzającego kancelarią EY Law.

W skład jury weszli także sędziowie NSA: prof. dr hab. Zbigniew Kmieciak, Grzegorz Borkowski , Aleksandra Wrzesińska-Nowacka, a także prof. dr hab. Bogumił Brzeziński kierownik katedry prawa finansów publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz katedry prawa finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Michał Goj, dyrektor w dziale doradztwa podatkowego EY.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.