Celem nowego kierunku utworzonego przez SGH i EY jest przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem w działalności gospodarczej oraz bezpiecznego funkcjonowania instytucji sektora publicznego.
Zajęcia studium będą pogrupowane w sześć bloków tematycznych, dedykowanym: wprowadzeniu do cyberbezpieczeństwa, zarządzaniu ryzykiem cyberbezpieczeństwa, zarządzaniu bezpieczeństwem danych i informacji, studiom przypadków, aspektom technologicznym w cyberbezpieczeństwie i tendencjom rozwojowym w branży.
Duży nacisk zostanie położony na zarządzanie ryzykiem operacyjnym. W szczególności na zrozumienie procesu oceny ryzyka z myślą o lepszym przewidywaniu i rozpoznawaniu ryzyka, dostosowaniu działań w obszarze zarządzania ryzykiem do zmieniających się zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz zasad funkcjonowania zespołów odpowiedzialnych za ryzyko i kontrolę ich działania.
Omówione zostaną także wybrane aspekty technologiczne umożliwiające menedżerom IT lepsze zrozumienie natury i potencjału zagrożeń cyfrowych. Dzięki zajęciom wykorzystującym analizę przypadków przedstawione zastaną najnowsze trendy oraz zagrożenia dla globalnej gospodarki cyfrowej.
– Obecność ekspertów EY w gronie wykładowców, obok naukowców z SGH, Politechniki Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej, a także specjalistów z banków, przedsiębiorstw infrastruktury krytycznej i sektora publicznego wynika z dostrzeganej przez cały sektor potrzeby kształcenia kadr w zakresie cyberbezpieczeństwa – zauważa Kazimierz Klonecki, partner EY w dziale zarządzania ryzykiem IT.

– Co prawda 83 proc. uczestników badania „Security Trends. Bezpieczeństwo w cyfrowej erze”, przeprowadzonego przez EY i Microsoft, przyznało, że wiedza działów biznesowych na temat cyberzagrożeń wyraźnie wzrosła w ciągu ostatniego roku. Jednak ankietowani przez nas przedstawiciele zarządów odpowiedzialni za obszar bezpieczeństwa oraz informatyki przyznali, że wobec skali zagrożeń wiedza ta nadal jest na niewystarczającym poziomie. Dlatego 81 proc. z nich podkreśla konieczność edukacji w zakresie cyberzagrożeń oraz odpowiedniego wykorzystania technologii w celu lepszej ochrony – dodaje ekspert EY.

KOMENTARZE (0)